sobota, 23 wrzesień 2023, 03:07

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » XIX edycja kamieńskiego KALF już po dwóch kolejkach, a emocji nie brakuje już od samego początku.
XIX edycja kamieńskiego KALF już po dwóch kolejkach, a emocji nie brakuje już od samego początku.

XIX edycja kamieńskiego KALF już po dwóch kolejkach, a emocji nie brakuje już od samego początku.

niedziela, 26 listopada 2017, 21:21 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

19 listopada br. rozegrana została I kolejka w ramach XIX edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, którą od 15. edycji kieruje Daniel Klamborowski, na co dzień dyrektor MOSiR, który zarazem jest organizatorem rozgrywek. Warto nadmienić, iż KALF to jedna z najstarszych amatorskich lig w województwie zachodniopomorskim.

Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 13 zespołów. Są to kamieńskie zespoły: „Medicina”, „Repro Service Pol.”, „Pankbud”, „Contra”, debiutujący „Oldboye Gryfa”, a także: „DarKing”, „Vocatus” Golczewo, „Jack – Pol” Przybiernów (powrót), „Bosman” Chomino (powrót), „Ekol” Dziwnówek (powrót do rozgrywek), „Agropomoc” Sulikowo, KS „Zryw” Zamoście, „Dynamit” Benice. Do początku marca przyszłego roku rozgrywane będą następne weekendowe kolejki, podczas których spotka się każdy z każdym. W rozgrywkach udział bierze aż 165 zawodników! Dodać należy, iż poprzednią edycję rozgrywek wygrał zespół „Repro Service Pol.”, który wygrał w tym roku również finał Zachodniopomorskiego Turnieju Mistrzów Futsalu, który rozgrywano w Kamieniu Pomorskim. Zresztą uczynił to dwukrotnie z rzędu! Wcześniej, w ubiegłym roku, w Stargardzie.

Dwa tygodnie przed tegorocznym wspomnianym wojewódzkim zwycięstwem, „Repro Service Pol.” wygrał silnie obsadzony turniej „Nadbałtyckich Mistrzostw Futsalu Pomorza Zachodniego 2017”, który rozgrywano w nadmorskich, Mrzeżynie i Dźwirzynie. Przypuszczamy, że w tegorocznej edycji ten właśnie zespół, a także być może „Medicina” czy kamieńscy oldboye, będą należeć do faworytów rozgrywek. Zapewne boiskowe zmagania zweryfikują wszystko, bowiem futsal to szybka piłka, gdzie potrzeba zarazem techniki, jak i kondycji. A tej, o czym przekonali się kamieńscy oldboje, potrzeba aż nadto.

Już w pierwszym spotkaniu zagrały przeciwko sobie „Medicina” i „Repro Service Pol.”, gdzie wygrali tegoroczni triumfatorzy rozgrywek. Warto dodać, że „Repro Service Pol” i „DarKing” są zespołami, które grają w KALF – ie niemal od samego początku. „Medicina”, która pięła się od III ligi, dotąd ma na swym koncie dwa triumfy w KALF – ie. Gdyby wygrała trzeci raz, puchar zdobyła by na własność. Jednak pokrzyżowała jej plany ekipa „Repro Service Pol.”.

Po dwóch kolejkach prowadzą dwa zespoły, które mają po komplecie punktów. Są to „Bosman” oraz „Repro Service Pol”. Jeszcze bez punktów są zajmujący ostatnie miejsca: „Agropomoc”, „Contra” oraz KS „Zryw”. Na czele listy strzelców, a jest ich już 51., są dwaj piłkarze „Bosmana” Chomino – Patryk Jankowski – 5 trafień i Mateusz Sałuda z czterema golami. Po trzy gole strzelili: Robert Stangrycki z „Ekol” Dziwnówek i Stanisław Kuryłło z „Oldbojów Gryfa”.

W następną niedzielę kolejne rozdania. Liga się dopiero rozkręca i wiele jeszcze meczów do końca rozgrywek. I śmiemy stwierdzić, że podobnie jak w latach ubiegłych, na pewno nie zabraknie w nich emocji. To na pewno zagwarantują kibicom piłkarze, którzy jak widać, są rządni gry i zwycięstw.

Obserwator

 

 

 

XIX edycja kamieńskiego KALF już po dwóch kolejkach, a emocji nie brakuje już od samego początku. Reviewed by on . 19 listopada br. rozegrana została I kolejka w ramach XIX edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, którą od 15. edycji kieruje Daniel Klamborowski 19 listopada br. rozegrana została I kolejka w ramach XIX edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, którą od 15. edycji kieruje Daniel Klamborowski Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top