sobota, 3 grudzień 2022, 09:34

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Dzień pluszowego misia

Dzień pluszowego misia

środa, 29 listopada 2017, 08:40 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

25 listopada przypada najsympatyczniejsze święto w kalendarzu – Dzień Pluszowego Misia. W tym roku w Bibliotece dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim świętowaliśmy dwa dni. W piątek uczniowie klas trzecich ze szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w turnieju wiedzy o misiach i niedźwiedziach. Zadania konkursowe przygotowane przez bibliotekarkę Magdę Wolanowską oraz Annę Szadkowską – wychowawczynię klasy IIIc były bardzo różnorodne. Zawodnicy musieli m.in. rozpoznać bohaterów po wysłuchaniu cytatów z książek, napisać krótki wierszyk o misiach, rozwiązać zagadki obrazkowe, odpowiedzieć na pytania o życiu niedźwiedzi oraz wykazać się sprytem przy przekładaniu dużymi łapkami zapałek z talerzyka na talerzyk. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Towarzyszył jej głośny doping kolegów z klas. Najwięcej punktów zdobyli uczestnicy z klas III b i III c. Brawo!

W poniedziałek biblioteka gościła uczniów klas pierwszych. Na spotkanie przyszli oni ze swoimi kochanymi misiami. Bibliotekarka przybliżyła historię powstania pierwszego pluszowego misia i zaprezentowała słynnych bajkowych bohaterów – misia Paddingtona, Kubusia Puchatka, misia Uszatka i Koralgola. Dzieci pięknie wyrecytowały wiersze o pluszowych misiach. Następnie przyszedł czas na wysłuchanie zabawnego opowiadania o misiowych urodzinach. Nie zabrakło również zabawy tanecznej przy piosenkach o pluszowych misiach. Na zakończenie dzieci życzyły swoim puchatym przyjaciołom STO LAT !

 

Dzień pluszowego misia Reviewed by on . 25 listopada przypada najsympatyczniejsze święto w kalendarzu – Dzień Pluszowego Misia. W tym roku w Bibliotece dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece P 25 listopada przypada najsympatyczniejsze święto w kalendarzu – Dzień Pluszowego Misia. W tym roku w Bibliotece dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece P Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top