sobota, 3 grudzień 2022, 10:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Po zjeździe u kamieńskim emerytów, rencistów i inwalidów, prawie wszystko zostało po staremu

Po zjeździe u kamieńskim emerytów, rencistów i inwalidów, prawie wszystko zostało po staremu

środa, 29 listopada 2017, 23:08 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, społeczeństwo

Dziś, w środę 29 listopada, w sali konferencyjnej kamieńskiego Ratusza, odbył się zjazd sprawozdawczo – wyborczy kamieńskiego Koła Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, kończący pięcioletnią kadencję, które rzesza w siedmiu kołach terenowych i na terenie Kamienia Pomorskiego, ponad 900 członków. Obrady przebiegały w pełni poważnie, bo i była ku temu ważna chwila, bowiem kilka dni temu odszedł od nas dotychczasowy wiceprzewodniczący kamieńskiego Koła, Janusz Licht ze Świerzna, który był również przewodniczącym świerznowskiego Koła Terenowego.

Warto dodać, iż w zjeździe udział wziął przewodniczący szczecińskiego Oddziału PZERiI z siedzibą w Szczecinie, na co dzień mieszkaniec Goleniowa, Jerzy Myndryk, a także Starosta powiatu kamieńskiego – Józef Malec oraz burmistrz Gminy Kamień Pomorski – Stanisław Kuryłło. Ci ostatni mocno podkreślili więź społeczności emeryckiej i rencistów w pracy z samorządami, i przyznali, że ostatnie lata nie były łatwe dla wszystkich. Wierzą jednak głęboko, że przyszły rok i cała rozpoczynająca się nowa, pięcioletnia kadencja Związku, pokaże, że relacje na linii Koło PZERiI – Samorządy, będą sukcesywnie usprawniane, ulepszane, i wszyscy liczą na to, że wszechstronna pomoc ludziom będącym w „jesieni życia”, będzie jeszcze bardziej pokaźniejsza, bardziej sprawna i bogatsza.

Delegaci z wszystkich podległych kół zapoznali się podczas prowadzonych obrad ze sprawozdaniem z przebiegu trwania ostatniej kadencji Zarządu, któremu przewodniczył Stanisław Salanek, a komisja rewizyjna przyznała jednogłośnie absolutorium ustępującemu Zarządowi, podkreślając, że jego praca była budująca i przebiegała bez zarzutów. 41 delegatów z 49 (83,6 %), którzy byli delegowani na dzisiejszy zjazd, wybrało w głosowaniu jawnym nowe władze Koła związkowego. Na wniosek S. Salanka pomniejszono z 15 do 11 członków ramy Zarządu Koła, który został większością głosów zatwierdzony przez delegatów.

Ponownie przewodniczącym Koła Rejonowego PZERiI w Kamieniu Pomorskim został Stanisław Salanek. Wiceprzewodniczącymi zostali – Zdzisław Laskowski oraz Stanisław Leus. Sekretarzem Zarządu została Janina Kucińska, a skarbnikiem – Genowefa Staszak. Pozostali członkowie Zarządu to: Marianna Sygit, Gizela Synowiec, Janina Jednorał – Beśko, Józef Chojnacki, Stanisław Mikuła oraz Ryszard Wojciechowski. Komisja Rewizyjna będzie pracować w składzie jaki istniał dotychczas, którą tworzyli i będą teraz tworzyć: Konstanty Kruk – przewodniczący, Krystyna Omelańska – wiceprzewodnicząca, Maria Sokołowska – sekretarz oraz członkowie: Leopold Bielecki i Franciszek Suwiński.

Stary – nowy Zarząd już niebawem spotka się na stosownym posiedzeniu, podczas którego nakreśli cykl i tok swoich działań, ustali m.in. preliminarz na rok przyszły. „Pracy nam nigdy nie brakowało. My emeryci i renciści zawsze działaliśmy i działamy z pełnym poświęceniem. Żałuję tylko, że nie zawsze było to doceniane. Jednak liczę, że to się powoli będzie zmieniać. Miło mi, że delegaci uznali moją osobę za godną reprezentowania Koło poza nim. Wierzę też głęboko, że poszerzony od dziś Zarząd, będzie jeszcze bardziej prężny, i liczę, że nasza praca, nasze działania, będą zauważane w całej społeczności na terenie, gdzie działamy. Już mamy pewne plany na przyszłość, na tę najbliższą i dalszą, ale o szczegółach jeszcze za wcześnie  mówić.” – przyznał po wyborze nowy – stary przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI, Stanisław Salanek.

Obserwator

Po zjeździe u kamieńskim emerytów, rencistów i inwalidów, prawie wszystko zostało po staremu Reviewed by on . Dziś, w środę 29 listopada, w sali konferencyjnej kamieńskiego Ratusza, odbył się zjazd sprawozdawczo – wyborczy kamieńskiego Koła Rejonowego Polskiego Związku Dziś, w środę 29 listopada, w sali konferencyjnej kamieńskiego Ratusza, odbył się zjazd sprawozdawczo – wyborczy kamieńskiego Koła Rejonowego Polskiego Związku Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top