poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 06:03

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » „Nauka jazdy konnej wymaga czasu” – to zapis instrukcji obsługi skuterów sprowadzonych z Chin
„Nauka jazdy konnej wymaga czasu” – to zapis instrukcji obsługi skuterów sprowadzonych  z Chin

„Nauka jazdy konnej wymaga czasu” – to zapis instrukcji obsługi skuterów sprowadzonych z Chin

poniedziałek, 04 grudnia 2017, 21:52 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Sprowadzane do Polski towary powinny spełniać unijne i krajowe wymogi dotyczące bezpiecznego użytkowania. Chodzi nie tylko o wymogi techniczne, ale również jasne i czytelne instrukcje obsługi.

O tym, że nie wszystkie produkty sprowadzane z „Państwa Środka” spełniają unijne oraz krajowe wymogi bezpiecznego użytkowania funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wiedzą z doświadczenia. Dlatego uwzględniając kryteria analizy ryzyka i dwoją wiedzę w tym zakresie wytypowali do rewizji transport zawierający 20 pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi. Kontrola towaru i dokumentów towarzyszących potwierdziła podejrzenia funkcjonariuszy.

Instrukcja obsługi dołączona do sprowadzonych z Chin skuterów elektrycznych zawierała różne zabawne informacje np. „Nauka jazdy konnej wymaga czasu”. Poza tym, dowiedzieć się z niej można, że „ważne jest, aby ten podręcznik właściciela był recenzowany przez wszystkich zawodników” oraz, że „skuter jest idealny dla dorosłych jeźdźców z podstawowym doświadczeniem”. Poproszony o opinię Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej wskazał, że wyrób nie spełnia zasadniczych wymagań określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn oraz rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie wymagań dla sprzętu elektrycznego. Zaznaczył jednocześnie, że w przypadku nieusunięcia niezgodności i nieprzedstawienia organowi KAS dowodu na tę okoliczność, wnosi o naniesienie na wszystkich dokumentach zapisu „Produkt niezgodny z przepisami – niedopuszczony do swobodnego obrotu”.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

„Nauka jazdy konnej wymaga czasu” – to zapis instrukcji obsługi skuterów sprowadzonych z Chin Reviewed by on . Sprowadzane do Polski towary powinny spełniać unijne i krajowe wymogi dotyczące bezpiecznego użytkowania. Chodzi nie tylko o wymogi techniczne, ale również jasn Sprowadzane do Polski towary powinny spełniać unijne i krajowe wymogi dotyczące bezpiecznego użytkowania. Chodzi nie tylko o wymogi techniczne, ale również jasn Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top