poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:41

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Rekordowa liczba bramek w III kolejce kamieńskiej ligi futsalowej. Na czele dwaj liderzy
Rekordowa liczba bramek w III kolejce kamieńskiej ligi futsalowej. Na czele dwaj liderzy

Rekordowa liczba bramek w III kolejce kamieńskiej ligi futsalowej. Na czele dwaj liderzy

poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:01 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, sport

W minioną niedzielę odbyła się trzecia seria 19. edycji KALF, w której padło jak dotąd najwięcej bramek. W pierwszej było ich 45., w następnej „tylko” 30., a w ostatniej, aż 56. Zapowiadany mecz kolejki pomiędzy pauzującym przed tygodniem „Pankbudem”, a „Repro Service Pol”. przysporzył licznym kibicom wielu emocji. Choć samy wynik – 11:3 dla obrońców trofeum, nie pokazuje tego i sugeruje zaiste przygniatającą przewagę „Repro”, jednak „pankubdowcy” grali jak równy z równym. Niestety jego piłkarzom w wielu przypadkach zabrakło zwykłego, futsalowego szczęścia, by szybkie akcje zakończyć zdobyciem bramki. „Repro” grało po prostu skutecznej, aż do bólu.

Wszystkie spotkania były szybkie, emocjonujące, ze zmieniającymi się w mig sytuacjami, a padające bramki, były jedna piękniejsza od drugiej. W pierwszym spotkaniu, KS „Zryw” pokonał 6:3 „Dynamit” Benice, który w następnej kolejce będzie pauzował. I co ciekawe, do przerwy prowadziła ostatecznie pokonana ekipa. Z kolei „Agropomoc” Sulikowo nie dała żadnych szans kamieńskim oldbojom, których pokonał aż 8:1, prowadząc do przerwy 3:0. Trzeci mecz pomiędzy kamieńską „Mediciną” a „Vocatusem” Golczewo dał aż 10. goli, z czego osiem strzelili futsalowcy kierowani przez swego sponsora, a zarazem zawodnika, „nieśmiertelnego” Karola A. Ptaka. Do przerwy „Medicina” prowadziła tylko 2:1, potem się skutecznie rozkręciła, tak jak to bywało w jej stylu.

„Jack – Pol” z Przybiernowa pewnie pokonał ambitną „Contrę” 6:2, prowadząc na początku spotkania już nawet 3:0. Jednak rywale ustrzelili w samej końcówce pierwszej odsłony meczu dwa gole, mając nadzieję na strzelenie w dalszej części spotkania kolejnych bramek. Jednak przybiernowianie skutecznie zagęścili swą obronę, grali czujnie i co dla nich najważniejsze, strzelili rywalom trzy kolejne bramki. W przedostatnim meczu kolejki, kamieński „DarKing” nie sprostał silnemu w tej edycji „Bosmanowi” Chomino tracąc pięć goli, przy ledwie jeden zdobytej. „Bosman” dominował na parkiecie i mógł wygrać jeszcze wyżej.

No i przyszedł czas na spotkanie kolejki pomiędzy kamieńskimi zespołami, „Pankbudem”, a „Rero Service Pol”, obrońcą tytułu. Sam mecz był niezwykle interesujący, emocjonujący, i co ważne, obfitujący w szereg świetnych, szybkich akcji i goli. Ostatecznie, mimo dzielnej postawy „Pankbudu”, rywale skuteczni aż do bólu, strzelili im jedenaście goli, a oni sami trafiali do bramki „Repro” tylko trzykrotnie.

Po cztery gole, w tej kolejce strzelili piłkarze „Repro Service Pol:, a są nimi: Maciej Szwech i Kacper Wittbrodt, a po trzy razy bramkarza rywali zmuszali do kapitulacji dwa futsalowcy przybiernowskiego „Jack – Pol”: Adrian Krzyżewski i Mikołaj Karbowiak. Po tym festiwalu strzeleckim, „Repro Service Pol” prowadzi z 9. punktami na koncie. Tyle samo oczek ma „Bosman” Chomino, który ustępuje liderowi jedynie mniej korzystną różnicą bramek. A chodzi o zaledwie jedną więcej straconą bramkę!

Po trzy punkty mają zajmująca trzecie miejsce, „Medicina” oraz czwarty „Jack – Pol” Przybiernów. Tabelę zamyka przedostatni „DarKing” z jednym punktem oraz nie mający jeszcze ani jednego oczka, zespół „Contry” Kamień Pomorski. Dotąd po 17. trafień maja na swym koncie liderzy KALF – u, a najwięcej, bo aż 14. straciły dotąd trzy zespoły: „Oldbojów Gryfa”, „Dynamitu” Benice oraz „DarKinga” Kamień Pomorski. W przyszłą niedzielę czeka nas już czwarta kolejka KALF – u, która jak zwykle odbędzie się w kamieńskiej hali widowiskowo – sportowej. Jej początek już w samo południe.

Przypomnijmy, że ten kamieński futsalowy maraton potrwa spory szmat czasu, bowiem finały rozgrywek odbędą się dopiero na początku marca przyszłego roku. A jak wiemy z poprzednich edycji tej ligi, w każdej kolejce coś się działo i było bardzo, ale to bardzo wiele emocji. I teraz zapewne ich nie zabraknie, co podkreślają sami aktorzy parkietowych zmagań. Warto również nadmienić, iż kamieński KALF niezmiennie od lat ma swoich zagorzałych sympatyków – kibiców, którzy gremialnie odwiedzają w kolejne niedziele halę przy ulicy Wolińskiej. W tym roku odbędą się już tylko dwie futsalowe kolejki, a będą to ta, zaplanowana na 10 grudnia i tydzień po niej. Rozgrywki wznowione zostaną szóstą kolejką 7 stycznia 2018 r.

Obserwator

Rekordowa liczba bramek w III kolejce kamieńskiej ligi futsalowej. Na czele dwaj liderzy Reviewed by on . W minioną niedzielę odbyła się trzecia seria 19. edycji KALF, w której padło jak dotąd najwięcej bramek. W pierwszej było ich 45., w następnej „tylko” 30., a w W minioną niedzielę odbyła się trzecia seria 19. edycji KALF, w której padło jak dotąd najwięcej bramek. W pierwszej było ich 45., w następnej „tylko” 30., a w Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top