poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:55

Strona główna » REGION » Nasi na piątym Biegu Mikołajkowym w Policach
Nasi na piątym Biegu Mikołajkowym w Policach

Nasi na piątym Biegu Mikołajkowym w Policach

piątek, 08 grudnia 2017, 07:44 Kategoria: REGION, sport

W niedzielę 3 grudnia br., po raz piąty Police zamieniły się w Krainę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Zakonnic, Smerfów i innych stworów. To zapowiedź nadchodzących i najpiękniejszych ze świąt, czyli Bożego Narodzenia. Ponad 1.200 uczestników wzięło udział w tradycyjnym polickim Biegu Mikołajkowym organizowanym przez Zbigniewa Pokrzywińskiego, trenera BBL Team Police. Na początek do rywalizacji przystąpili najmłodsi, który rywalizowali na Stadionie Lekkoatletycznym. Główny bieg na dystansie 10 kilometrów, w którym udział wzięła sześcioosobowa grupa biegaczy z Klubu Biegacza Kamień Pomorski.

Jak zwykle kamieńscy klubowicze mieli za cel ukończenie biegu, a jeśli się uda, w dobrym czasie. I wydaje się, że ten cel został osiągnięty, bowiem na121 miejscu uplasował się Jacek Jarema z czasem 00:48:20 429 miejsce zajęła Małgorzata Sych z czasem 00:57:26, 466 był Grzegorz Stępniak. Jego czas to 00:58:28. 539 miejsce zajął Dominik Dolatowski, który uzyskał czas 01:00:06, 656 miejsce zajął szef kamieńskiego Klubu Biegacza, Marek Szymański Marek, który na metę przybiegł po godzinie, trzech minutach i 28 sekundach. Ostatni z naszych reprezentantów, Mirosław Firlik, zajął 733 miejsce, uzyskując czas 01:06:13.

Tuż po biegu wszyscy uczestnicy zasiedli do stołu, wyścielonego białym obrusem, i przy dźwiękach przepięknych kolęd skosztowali smacznych barszczu i pierogów. A trzeba nadmienić, że była to największa biegowa wigilia w naszym zachodniopomorskim regionie.. I co niezwykle istotne. Ideą imprezy jest zakończenie roku biegowego, najlepiej w rodzinnym gronie biegaczy i ich bliskich. Również celem biegu jest wprowadzenie wśród ludzi świątecznej i serdecznej atmosfery, w której trwają aż do następnej edycji. Łączy się to wszystko z propagacją aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz przede wszystkim, współzawodnictwa w imię zasad fair play zarówno w biegu dla dorosłych, jak i w biegach dla dzieci. I okazało się, że ta impreza skutecznie łączy rodziny, grupy społecznościowe i przyjaciół, jak i znajomych, a także motywuje do stworzenia niespotykanych przebrań!

Info. wł./Obserwator

Nasi na piątym Biegu Mikołajkowym w Policach Reviewed by on . W niedzielę 3 grudnia br., po raz piąty Police zamieniły się w Krainę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Zakonnic, Smerfów i innych stworów. To zapowiedź nadchodząc W niedzielę 3 grudnia br., po raz piąty Police zamieniły się w Krainę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Zakonnic, Smerfów i innych stworów. To zapowiedź nadchodząc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top