sobota, 23 wrzesień 2023, 04:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kombatancki Opłatek – pełen ciepła i radości

Kombatancki Opłatek – pełen ciepła i radości

sobota, 16 grudnia 2017, 20:52 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, POWIAT, społeczeństwo

Tradycją od lat są doroczne spotkania wigilijne kombatantów i inwalidów wojennych skupionych przy kamieńskim Kole Związku Kombatantów RP. Tak też było w piątek 15.12, kiedy spotkali się ponownie zapraszając przy tym starostę naszego powiatu. Obecni byli również burmistrzowie: Golczewa, Kamienia Pomorskiego i sekretarz Urzędu Gminy w Świerznie. Piękna oprawa, podniosłość chwili, towarzyszyły temu pięknemu i zacnemu dniu wigilijnemu na którym prezes honorowy, kpt. Bolesław Cieślik stwierdził, że samych kombatantów jak i inwalidów wojennych  niestety z roku na rok bardzo ubywa.

Z kolei prezes kamieńskiego Koła Związku, Roman Pintal, podziękował wszystkim obecnym, składając stosowne życzenia świąteczno – noworoczne do których przyłączył się burmistrz Kamienia Pomorskiego, Stanisław Kuryłło oraz starosta naszego powiatu – Józef Malec, którzy życzyli wszystkim dobra, jak najlepszego zdrowia i pogody ducha w imieniu własnym jak i kolegów samorządowców. Znakomita atmosfera, jak też krótki, ale miły występ dzieci z kamieńskiej „Jedynki” czyli zespołu „O rety, flażolety”, który wykonał kilka popularnych pastorałek, które śpiewali dosłownie wszyscy.

„Przyznam z przykrością, że jest nas coraz to mniej. Powoli nasi kombatanci odchodzą już na zawsze. Taka kolej rzeczy i losu. Musimy się z tym pogodzić. Jednak my, którzy jeszcze pozostaliśmy, w dalszym ciągu cieszymy się życiem i tym, że chociaż w tym już nielicznym gronie możemy się jeszcze od czasu do czasu spotkać. Cieszy nas także to, że dziś na naszej Wigilii było tylu zacnych gości, a to świadczy też o tym, że jeszcze jesteśmy jak najbardziej postrzegani także przez nasze władze. To dla nas nie mała duma i wielki honor.” – przyznał kpt. B. Cieślik. Kombatanckie spotkanie wigilijno – noworoczne było też wyjątkowe i bardzo wzruszające, bowiem wielu z przybyłych widząc się niestety z rzadka, cieszyło się, że w takiej właśnie okoliczności mogli się spotkać, porozmawiać i powspominać. I jeszcze ważne jest to, że Wigilie kombatanckie są zawsze wyjątkowe. I taka była i tym razem.

Obserwator

Kombatancki Opłatek – pełen ciepła i radości Reviewed by on . Tradycją od lat są doroczne spotkania wigilijne kombatantów i inwalidów wojennych skupionych przy kamieńskim Kole Związku Kombatantów RP. Tak też było w piątek Tradycją od lat są doroczne spotkania wigilijne kombatantów i inwalidów wojennych skupionych przy kamieńskim Kole Związku Kombatantów RP. Tak też było w piątek Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top