niedziela, 2 październik 2022, 12:10

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Klub Biegacza podsumowuje bogaty w biegi rok
Klub Biegacza podsumowuje bogaty w biegi rok

Klub Biegacza podsumowuje bogaty w biegi rok

środa, 20 grudnia 2017, 07:43 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, sport

Dużymi krokami zbliżamy się do końca roku 2017, stąd przyszedł czas na podsumowanie działalności Klubu Biegacza Kamień Pomorski, dla którego był to kolejny ciekawy oraz udany sezon biegowy trwający nieprzerwanie od stycznia do grudnia. A zatem przedstawiamy w ogólnych zarysach przegląd ważniejszych wydarzeń:

– Z klubu odeszło 9 zawodników, z których to trzech przeniosło się do klubów szczeciński, dwóch postanowiło biegać bez barw klubowych, natomiast cztery osoby zakończyły przygodę z bieganiem. Aktualnie Klub liczy 29 członków.

– W 2017 roku zawodnicy wspólnie przebiegli 3.483 kilometrów i 703 metrów.

– Najwięcej kilometrów, biorąc udział w zawodach, przebiegł Grzegorz Jamroziak – 445 kilometrów 975 metrów.

– Klubowicze kilkukrotnie stawali na podium w kategoriach OPEN, ale także w swoich kategoriach wiekowych.

– Prezes KB Kamień Pomorski, Marek Szymański zdobył po raz drugi Koronę Polskich Półmaratonów. Tym razem w ramach korony pokonał pięć półmaratonów z siedmiu, które zaliczył w tym roku.

– W każdy pierwszy piątek miesiąca na terenie Kamienia Pomorskiego organizowane było Wieczorne Wspólne Bieganie, w którym udział brali mieszkańcy oraz klubowicze.

– W sierpniu, KB Kamień Pomorski wspólnie z Urzędem Miejskim w Kamieniu Pomorskim oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zorganizował II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego na dystansie 10 km, na którym padł rekord frekwencji. Liczba biegaczy w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła o 23%.

– Biegacze nie żyli tylko bieganiem, bowiem wspierali różne akcje charytatywne, a także wsparli Świętego Mikołaja, równocześnie przekazując paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Policach.

– W 2017 roku można było zobaczyć zawodników KB Kamień Pomorski w m.in. Pabianicach, Warszawie, Berlinie, Szczecinie, Grodzisku Wielkopolskim, Wrocławiu, Gnieźnie, Gdyni, Pile, Policach, Gryficach, Szklarskiej Porębie, Świnoujściu, Ostrowie Wielkopolskim, Kołobrzegu, Ueckermunde, Neubrandenburgu, Jeleniej Górze, Gryfinie, Wolgaście, Krynicy Zdroju, Świeradowie Zdroju, Koszalinie czy Toruniu. Zapytaliśmy prezesa Klubu Biegacza Kamień Pomorski, Marka Szymańskiego, o plany na przyszły rok. Odpowiedział: „Na pewno będziemy organizować w każdy pierwszy piątek miesiąca Wspólne Wieczorne Biegania, które będą skierowane do osób, które zaczynają przygodę z bieganiem, ale także dla osób zaawansowanych. Powoli przygotowujemy się do organizacji III już Biegu Szlakiem Zabytkiem Kamienia Pomorskiego, który zaplanowaliśmy na 4 sierpnia 2018 r. na dystansie10 km. Jak też nowość; bieg na 5 km.

Na pewno czekają nas liczne starty w biegach ulicznych organizowanych na terenie Polski oraz za granicą do których cały czas się przygotowujemy, bo dodam, iż nasi klubowicze ćwiczą dosłownie codziennie, po to by być w dobrej formie fizycznej, jak i psychicznej. Wielu z nas traktuje nasze bieganie jako relaks, ale kilku podchodzi do nich bardziej profesjonalnie. Wybory na nasze bieganie są zatem różne. I cieszy mnie, że mamy Tylku zawodników i mamy z kim biegać. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do naszego wspólnego biegania, bo trzeba wiedzieć, że biegi to na pewno zdrowie.

Z okazji nadchodzących Świąt w imieniu naszych klubowiczów, składam wszystkim Radosnych, i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i oczywiście szczęśliwego (także bieganego) Nowego Roku 2018”.”

Obserwator

Klub Biegacza podsumowuje bogaty w biegi rok Reviewed by on . Dużymi krokami zbliżamy się do końca roku 2017, stąd przyszedł czas na podsumowanie działalności Klubu Biegacza Kamień Pomorski, dla którego był to kolejny ciek Dużymi krokami zbliżamy się do końca roku 2017, stąd przyszedł czas na podsumowanie działalności Klubu Biegacza Kamień Pomorski, dla którego był to kolejny ciek Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top