niedziela, 2 październik 2022, 11:17

Strona główna » REGION » Magia świąt, magia zakupów…
Magia świąt, magia zakupów…

Magia świąt, magia zakupów…

czwartek, 21 grudnia 2017, 22:34 Kategoria: REGION, społeczeństwo

Ostatnie dni przed świętami to ogromna bieganina, latanina za dosłownie wszystkim. Praca, dom – dom, praca. No i wielkie, ale to ogromne zakupy. Wariactwo zakupowe – jak co roku zresztą, ogarnia dosłownie wszystkich Polaków. Ale tak się dzieje bodajże na całym bożym świecie. To chyba odwieczna „tradycja”. Tradycja kupowania i ładowania zakupów w wielkie kosze na kółkach, a potem długie cierpliwe czekanie w kolejce do kasy.

Eksperci przewidują, że na tegoroczne świąteczne zakupy Polacy wydadzą aż… 22 miliardy złotych! W ubiegłym roku było to o jakieś 2 miliardy mniej.  Średnio polska rodzina przeznacza na zakupy świąteczne od 1.850 do nawet 2.000 złotych. I co istotne, z każdym rokiem ta cyfra się zwiększa. Niewątpliwie nasza magia kupowania to odwieczna słabość i bolączka rodaków, którzy prześcigają się w kupowaniu wszystkiego. Oczywiście najlepiej w promocyjnych cenach, które w tym okresie wiele przede wszystkim marketów, oferuje.

Według statystyk, z każdym rokiem Polacy zarabiają więcej. Uśredniona kwota, która wynosi ponad 4,4 tys. złotych na pracującego Polaka, nie odzwierciedla jednak prawdziwego stanu finansowego naszych rodaków, bowiem wiele rodzin żyje na granicy normalności. O czym jednak się zwykle przemilcza. A jednak, w myśl naszego, rodzimego porzekadła, które brzmi: „Polaku zastaw się, postaw się” – kupowanie działa magicznie, czym od wielu lat zaskakujemy i zadziwiamy przede wszystkim cudzoziemców i… nas samych.

Kiedy przed 30. Laty mieliśmy wielki kryzys gospodarczy były kartki, a w sklepach nie było niczego. Chyba że było ocet czy buty dla… umarlaków. Wtedy, gdy ktoś do kogoś przyjechał,. stół zwykle był zastawiony wszelkimi dobrami. Nikt nikogo zwykle nie pytał skąd to i jak to? A już cudzoziemcy zachodzili w głowę określając Polaków ludźmi zaradnymi, gościnnymi i nieobliczalnymi. Dziś w sklepach półki dosłownie uginają się od nadmiaru towaru. Jednak zwykle , najzwyklejszy zjadacz chleba, kupuje, ale tam gdzie taniej. No chyba, że jest taki czas jak teraz. Czas przedświąteczny. Teraz nikt w zasadzie nie kalkuluje. I kupuje, kupuje, kupuje – bez umiaru.

Obserwator

 

Magia świąt, magia zakupów… Reviewed by on . Ostatnie dni przed świętami to ogromna bieganina, latanina za dosłownie wszystkim. Praca, dom - dom, praca. No i wielkie, ale to ogromne zakupy. Wariactwo zakup Ostatnie dni przed świętami to ogromna bieganina, latanina za dosłownie wszystkim. Praca, dom - dom, praca. No i wielkie, ale to ogromne zakupy. Wariactwo zakup Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top