niedziela, 25 wrzesień 2022, 01:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Spędź ferie w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” w bibliotece
Spędź ferie w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” w bibliotece

Spędź ferie w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” w bibliotece

środa, 03 stycznia 2018, 22:39 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza dzieci do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii zimowych w okresie od 15 do 26 stycznia 2018 r. Zajęcia w bibliotece odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 13.00.

Bibliotekarze przygotowali moc atrakcji. Wspólne czytanie bajek, interesujące zajęcia teatralne dostarczą najmłodszym wiele emocji. Mini – dyskoteka rozgrzeje każdego przed zajęciami, dając mnóstwo energii.  Członkowie Stowarzyszenia „Archeozdroje” wprowadzą dzieci w świat tańca średniowiecznego, zaś zabawy z tablicą interaktywną czyli „wielkim monitorem” reagującym na dotyk niewątpliwie zainteresuje każdego. „Co mówi do mnie pies? – psie sygnały i mowa ciała” to zajęcia dla tych, którzy kochają zwierzęta. Pani Helena Piątek ze szkoły dla psów „Pies potrafi” niewątpliwie odpowie na wiele pytań dotyczących naszych domowych czworonogów. Bibliotekarze przewidzieli wiele zajęć manualnych: zabawa z masą Fimo, Ciastoplasto, artystyczne malowanie kamieni, czy zajęcia z origami. W czasie warsztatów plastycznych będzie można wykonać biżuterię, samochody, piórniki mozaikowe czy makaronowe bonsai. Nie zapomnimy o Dniu Babci i Dziadka, z tej okazji stworzymy wiele prezentów.

Obchodzić będziemy także Światowy Dzień Popcornu. O tym jak ważne jest zachowanie ostrożności na drogach i w Internecie przekonamy się podczas zajęć pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo w Międzyzdrojach”, które poprowadzi Pan Rafał Bardyn z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Planujemy wizytę w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie spotkanie z florą i fauną naszych okolic na pewno uwrażliwi wszystkich na piękno natury i jej ochronę. 16 stycznia 2018 r.  o godz. 10.30 gościć będziemy w Międzynarodowym Domu Kultury, gdzie wystąpią aktorzy z krakowskiego Studia Teatralnego KRAK-ART ze spektaklem „Calineczka”. Zaproponujemy także zabawę  z recyklingiem, wspólnie wykonamy „Minionki” i pojemniki na kredki. We wtorki czyli 16 i 23 stycznia 2018 r. w godz. 16.00 do 18.00 zapraszamy miłośników gier planszowych za zajęcia pt. „Gry bez prądu”. Nie zabraknie również prac zespołowych. Powstaną makiety „Miasto Międzyzdroje”, „Podwodny świat” oraz wielka księga przestrzenna. 25 stycznia 2018 r. o godz. 10.30 udamy się do międzyzdrojskiego kina „Eva” na animowany film pt. „Paddington 2” .

Na wszystkich biorących udział w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” będzie czekał słodki poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Finałem ferii będzie wernisaż prac wykonanych przez uczestników zajęć.

Bibliotekarze

 

Spędź ferie w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” w bibliotece Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza dzieci do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii zimowych w okresie od 15 do 26 stycznia 2018 r. Zajęcia Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza dzieci do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii zimowych w okresie od 15 do 26 stycznia 2018 r. Zajęcia Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top