niedziela, 25 wrzesień 2022, 01:48

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński „Gryf” wkracza w okres przygotowawczy
Kamieński „Gryf” wkracza w okres przygotowawczy

Kamieński „Gryf” wkracza w okres przygotowawczy

poniedziałek, 08 stycznia 2018, 23:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Kamieński IV – ligowy „Gryf” po jesiennej rundzie zajmuje 11. miejsce z 23 punktami na koncie. Tuż nad nim jest jego rywal zza miedzy, „Vineta” Wolin, który ma jedno oczko więcej. Gryfici powoli kończą przerwę zimową, bowiem już 9 stycznia spotykają się na pierwszym w tym roku treningu, rozpoczynając tym samym, intensywny okres przygotowawczy do rundy wiosennej.

Jak nas zapewnił prezes klubu, Adrian Majewski, z zespołu nikt nie odchodzi, jak również trwają rozmowy z kilkoma piłkarzami, którzy potencjalnie mogą zasilić „Gryfa”. Na celowniku jest m.in. młody obrońca, Alan Dąbrowski ze „Świtu” Szczecin. Na miesięczne testy ma też przyjść bramkarz „Iskry” Golczewo, Kamil Kowalski. Podobnie ma być w przypadku młodzieżowca, Jakuba Drzewieckiego. Trwają rozmowy z Bartoszem Sobinkiem ze „Świtu”, który to zespół z powodzeniem trenuje Paweł Ozga, do nie dawna szkoleniowiec wolińskiej „Vinety”.

Prawdopodobnie z klubem rozstanie się drugi trener, Paweł Pawlaczyk. Decyzja o zrezygnowaniu z jego usług ma zapaść za kilka dni. Jak podkreśla prezes „Gryfa”, plan przygotowań jest już dopięty w stu procentach. Właśnie rozpoczyna się rozruch zawodników, sukcesywnie będzie narastał, a w lutym będzie on najintensywniejszy. Wystarczy powiedzieć, że piłkarzy w tym krótkim miesiącu będą mieli tylko cztery dni przerwy. Zawodnicy będą przygotowywać się m.in. na siłowni, na sztucznym boisku, na basenie oraz rozegrają siedem spotkań treningowych.

Trener Szymon Smerdel, jak i zarząd klubu, jasno określa cel zespołu na wiosenną rundę. Ma to być miejsce w pierwszej piątce. „Obecnie jesteśmy na miejscu jedenastym, ale do piątego „Sokoła” Karlino tracimy tylko pięć punktów. Każdy kolejny mecz nagrywaliśmy na kamerze video, potem przyszła głęboka analiza postawy naszej drużyny w każdym spotkaniu. Mamy z nich stosowne wnioski i wiemy co trzeba poprawić, naprawić, by ostatecznie zespół grał lepiej. I co ważne, skuteczniej i efektywniej. Strzeliliśmy sporo bramek, ale i też dużo straciliśmy. Wierzymy, że nasi piłkarze, którzy również podchodzą z optymizmem do wiosennych rozgrywek, dadzą z siebie w okresie przygotowawczym wszystko, by potem ich gra, kondycja, strategia były konkretnie mocnymi punktami w nadchodzących boiskowych zmaganiach.” – przyznaje prezes A. Majewski.

Siedem sparringów, do tego marcowy mecz w ramach Pucharu Polski, powinny wystarczyć na to, by zespół się zgrał i by poszczególni zawodnicy wiedzieli jak mają grać dla w efekcie  skutecznych wyników drużyny. „Nie ukrywam, że naszym wiosennym celem jest zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski. Dodać trzeba, że za jego wywalczenie jest przygotowany całkiem pokaźny zastrzyk gotówki dla zwycięskiego klubu.” – nadmienia prezes.

3 marca (sobota) gryfici jadą do dalekiego Ińska na spotkanie w ramach PP z tamtejszą „Iną”, która różnie sobie radziła na jesieni w kasie okręgowej, gdzie gra wraz z naszym beniaminkiem z Dziwnowa. Tego samego dnia wieczorem, podczas finału KALF – u, odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny „Gryfa”. Będzie to impreza z dużą pompą. Podobna zresztą jak było to w zeszłym roku.

Terminarz sparingów gryfitów w okresie przygotowawczym:

– 21.01 (niedziela) „Gryf” – „Chemik” Police, godzina 16:00,

– 27.01. (niedziela) „Świt” Szczecin – „Gryf”, stadion przy ul. Witkowicza,

– 3.02. (sobota) „Gryf” – „Jantar” Dziwnów, godzina 16:00,

– 4.02. (niedziela) „Gryf” – „Pogoń CLJ” Szczecin, godzina nie ustalona,

– 10.02. (sobota) „Gryf” „Prawobrzeże” Świnoujście, godzina 16:00,

– 17.02. (sobota) „Gryf” – „Wicher” Brojce, godzina 16:00,

– 24.02. (sobota) „Gryf” – „Flota” Świnoujście, godzina do ustalenia,

– 3.03. (sobota) PUCHAR POLSKI „Ina” Ińsko – „Gryf”, godzina 14:00.

3 marca po godzinie 19:00 nastąpi wspomniana prezentacja drużyny, a będzie to podczas finału KALF na hali widowiskowo – sportowej w Kamieniu Pomorskim.

Obserwator

Kamieński „Gryf” wkracza w okres przygotowawczy Reviewed by on . Kamieński IV – ligowy „Gryf” po jesiennej rundzie zajmuje 11. miejsce z 23 punktami na koncie. Tuż nad nim jest jego rywal zza miedzy, „Vineta” Wolin, który ma Kamieński IV – ligowy „Gryf” po jesiennej rundzie zajmuje 11. miejsce z 23 punktami na koncie. Tuż nad nim jest jego rywal zza miedzy, „Vineta” Wolin, który ma Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top