piątek, 2 czerwiec 2023, 21:34

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Noc Biologów 2018 po raz pierwszy z zachodniopomorską KAS

Noc Biologów 2018 po raz pierwszy z zachodniopomorską KAS

wtorek, 16 stycznia 2018, 22:45 Kategoria: edukacja, przyroda, REGION

Kolejna ogólnopolska akcja Noc Biologów 2018 odbyła się tym razem z udziałem funkcjonariuszy celno-skarbowych szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej.

12 stycznia 2018 r. w Szczecinie na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego po raz kolejny miała miejsce ogólnopolska akcja Noc Biologów 2018. W tym roku, po raz pierwszy, dzięki uprzejmości organizatora Koordynatora wydziałowego dr hab. Roberta Czerniawskiego z Katedry Zoologii Ogólnej mogli uczestniczyć przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Pracownicy i studenci Wydziału Biologii przygotowali na ten dzień szereg wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych w szerokim zakresie dotyczącym roślin i zwierząt.

Funkcjonariusze celno-skarbowi uzupełnili prowadzone w tym dniu działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, wystawą zatrzymanych podróżnym okazów zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem i informacjami na ich temat. Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się jakie zadania realizuje Krajowa Administracja Skarbowa, co to jest Konwencja Waszyngtońska CITES, jakich pamiątek z podróży nie można przywozić. Młodzież z zainteresowaniem dopytywała o zasady legalnego przywozu zagrożonych gatunków zwierząt i roślin jak również przedmiotów z nich wykonanych.

Przewóz okazów chronionych gatunków lub wykonanych z nich wyrobów bez zezwolenia zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat i konfiskatą. Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających Uniwersytet dzieci, młodzieży i dorosłych było zachętą do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Noc Biologów 2018 po raz pierwszy z zachodniopomorską KAS Reviewed by on . Kolejna ogólnopolska akcja Noc Biologów 2018 odbyła się tym razem z udziałem funkcjonariuszy celno-skarbowych szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej. 12 sty Kolejna ogólnopolska akcja Noc Biologów 2018 odbyła się tym razem z udziałem funkcjonariuszy celno-skarbowych szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej. 12 sty Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top