piątek, 2 czerwiec 2023, 20:33

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kolejne automaty wyeliminowane ze szczecińskiego rynku

Kolejne automaty wyeliminowane ze szczecińskiego rynku

piątek, 19 stycznia 2018, 07:22 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

8 nielegalnych automatów do gry oraz prawie 4 tys. zł. przeznaczone na nagrody zatrzymano w nielegalnym salonie gier w Szczecinie.

Ostatnie dni to działania kontrolne zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej skierowane na zwalczanie nielegalnego hazardu w ramach ogólnopolskiej akcji PASAŻ.
W ramach tych działań funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier na automatach hazardowych funkcjonujący w centrum Szczecina.

Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 8 automatów, a podczas przeszukania lokalu – ujawnili i gotówkę w kwocie prawie 3 tys. zł przeznaczoną na wypłatę wygranych. Dodatkowo po otworzeniu automatów zatrzymano pieniądze w kwocie ponad 1 tys. zł. Pracownika obsługującego lokal i automaty oraz 2 graczy  przesłuchano w charakterze świadków. Postępowania karne skarbowe prowadzić będzie Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie. Materiały zebrane podczas czynności będą również dowodami w  postępowaniach administracyjnych dotyczących nielegalnego urządzania gier na automatach do gier hazardowych.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu, zaś za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karna skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kolejne automaty wyeliminowane ze szczecińskiego rynku Reviewed by on . 8 nielegalnych automatów do gry oraz prawie 4 tys. zł. przeznaczone na nagrody zatrzymano w nielegalnym salonie gier w Szczecinie. Ostatnie dni to działania kon 8 nielegalnych automatów do gry oraz prawie 4 tys. zł. przeznaczone na nagrody zatrzymano w nielegalnym salonie gier w Szczecinie. Ostatnie dni to działania kon Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top