czwartek, 30 czerwiec 2022, 15:06

Seniorzy akcji!

piątek, 02 lutego 2018, 07:43 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka

Seniorzy z Benic, Trzebieszewa i Wrzosowa uczestniczą w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie „Sercem dla regionu” pt. „Aktywni poza domem”. To pilotażowy projekt, wsparty dotacją ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który w Polsce prowadzi Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę. Cykliczne zajęcia cieszą się co raz większą popularnością.

W tym roku seniorzy odbyli już dwa spotkania. Jak to w karnawale bywa najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do zabawy. Dlatego na pierwszych warsztatach po nowym roku zajęcia prowadziła Pani Teresa Sudoł z Salonu kosmetycznego „TERESA” z Kamienia Pomorskiego. Nowinki ze świata urody, dobre rady i praktyczne wykonywanie makijaży cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Co niektórzy mężowie nie poznali swoich żon po ich powrocie do domu.

Kolejnymi warsztatami, które odbyły się w ramach projektu, była wizyta Pana Błażeja Bubnowicza z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Wspólne spotkania dały okazję do wymiany informacji o historii poszczególnych miejscowości. W Trzebieszewie mieszkańcy mieli okazję oglądać na zdjęciach pierwszych uczniów ze Szkoły Podstawowej. Wrzosowo wspominało stary spichlerz, a w Benicach rozmawiano o tamtejszych skarbach. Na ostatnim spotkaniu, wspólnie z seniorami, uczestniczyli przedstawiciele nowego „Stowarzyszenia Eksploracyjnego Na Rzecz Ratowania Zabytków im. Św. Korduli”.

W ramach projektu staramy się realizować tematykę warsztatów wskazaną przez seniorów. Za nami grudniowe warsztaty z wykonywania stroików świątecznych z Panią Wiolettą Szadowiak z „Centrum Ogrodniczego SZADOWIAK-OGRODY” oraz autorskie warsztaty wykonywania bombek świątecznych prowadzone przez Panią Agatę Gdaniec. Przed nami, już w lutym, spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz warsztaty ze zdrowego trybu życia, które poprowadzi rehabilitantka Sandra Rosochacka.

Harmonogram najbliższych spotkań:

Benice – poniedziałek 12 i 26 luty

Trzebieszewo – wtorek 6 i 20 luty

Wrzosowo – piątek 9 i 23 luty.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: „Sercem dla regionu”

Seniorzy akcji! Reviewed by on . Seniorzy z Benic, Trzebieszewa i Wrzosowa uczestniczą w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie „Sercem dla regionu” pt. „Aktywni poza domem”. To pilotażowy Seniorzy z Benic, Trzebieszewa i Wrzosowa uczestniczą w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie „Sercem dla regionu” pt. „Aktywni poza domem”. To pilotażowy Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top