czwartek, 30 czerwiec 2022, 15:13

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Prace Piotra Florianowicza od soboty w MHZK
Prace Piotra Florianowicza od soboty w MHZK

Prace Piotra Florianowicza od soboty w MHZK

środa, 14 lutego 2018, 11:43 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy plakatu i grafiki dr. Piotra Florianowicza, który odbędzie się w tę sobotę, 17 bm., o godz. 18.00 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Piotr Florianowicz pochodzi z Kamienia Pomorskiego. Jest absolwentem dwóch kierunków studiów na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2007 r. zdobył dyplom artystyczny z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Sławomira Janiaka. W tym samym roku otrzymał drugi dyplom magistra na kierunku „Edukacja Artystyczna” wykonany pod kierunkiem prof. Bogdana Chmielewskiego. Dyplom ten został uhonorowany w 2008 r. nagrodą im. Janusza Boguckiego.

W 2014 roku na macierzystym wydziale obronił pracę doktorską pt. „Autorski plakat teatralny. Poszukiwania ideowo-formalne w oparciu o cyfrową rejestrację i przetwarzanie obrazu”. Piotr Florianowicz uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach i projektach interdyscyplinarnych, a jego prace prezentowane były w: Czechach, Francji, Finlandii, Grecji, Litwie, Polsce, Słowacji, Słowenii, Portugalii i Ukrainie. Otrzymał również stypendium w dziedzinie kultury Prezydenta Miasta Torunia oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zajmuje się projektowaniem graficznym i działalnością edukacyjną. Prowadzi także warsztaty dla dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje jako asystent na kierunku „Grafika” w Zakładzie Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Mieszka w Toruniu i bardzo chętnie odwiedza rodzinne miasto Kamień Pomorski.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Prace Piotra Florianowicza od soboty w MHZK Reviewed by on . Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy plakatu i grafiki dr. Piotra Florianowicza, który odbędzie się w tę sobotę, 17 bm., o godz. 18.00 w Muzeum Historii Zi Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy plakatu i grafiki dr. Piotra Florianowicza, który odbędzie się w tę sobotę, 17 bm., o godz. 18.00 w Muzeum Historii Zi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top