sobota, 2 grudzień 2023, 06:01

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Wielkanoce opowieści, czyli przygody z wiejskiej zagrody
Wielkanoce opowieści, czyli przygody z wiejskiej zagrody

Wielkanoce opowieści, czyli przygody z wiejskiej zagrody

czwartek, 22 marca 2018, 22:25 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

27 marca 2018 roku o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbędzie się spotkanie promujące książkę dla dzieci pt. „Wielkanoce opowieści, czyli przygody z wiejskiej zagrody”. Autorkami są Ania Piecyk i Jolanta Nyrkowska, które połączyła pasja. Książka skierowana jest do najmłodszych czytelników. Jest to zbiór wierszy o tematyce wielkanocnej z ilustracjami autorek. Każda z pań napisała dziesięć wierszy i stworzyła do nich rysunki farbami akrylowymi.

Ania Piecyk jest mieszkanką Międzyzdrojów i od dziesięciu lat pracuje w bibliotece. Od kilku lat pisze książki dla dorosłych. Chciała spróbować swoich sił w literaturze dla dzieci. W 2017 roku wydała pierwszą publikację dla najmłodszych czytelników pt. „Malinka i tajemniczy prezent”, która miała na celu uświadomić czytelnikom, że wśród nas są osoby chore i potrzebujące, z których nie powinno się drwić i wyśmiewać. Książka bardzo spodobała się dzieciom i autorka przyznała, że jej przygoda z pisaniem dla najmłodszych dopiero się rozpoczyna.

Jolanta Nyrkowska również mieszka w Międzyzdrojach. Od wielu lat pracuje w aptece, gdzie dba o zdrowie mieszkańców i turystów. Jej pasją jest rękodzielnictwo i to właśnie ono zapoczątkowało znajomość dwóch kobiet. Jola z Anią poznały się w Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje”, gdzie Ania prowadzi zajęcia. Obie międzyzdrojanki odkryły w sobie pasję rysowania i zaczęły wymieniać się doświadczeniami oraz radami. Tak zrodził się pomysł do napisania wspólnej książki. Okazało się, że zarówno Jola jak i Ania piszą wiersze, więc nie trzeba było długo czekać na wspólne przedsięwzięcie. Ania przekonała Jolę i zabrały się do działania. Książka w całości jest sfinansowana przez Gminę Międzyzdroje. Prace i utwory kobiet można również podziwiać w albumie „Międzyzdrojskie inspiracje”, który miał niedawno swoją promocję.

Spotkanie będzie połączone z warsztatami plastycznymi, na które serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Wielkanoce opowieści, czyli przygody z wiejskiej zagrody Reviewed by on . 27 marca 2018 roku o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbędzie się spotkanie promujące książkę dla dzieci pt. "Wielkanoce opowieśc 27 marca 2018 roku o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbędzie się spotkanie promujące książkę dla dzieci pt. "Wielkanoce opowieśc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top