sobota, 2 grudzień 2023, 07:31

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kołobrzescy twórcy w Kamieniu Pomorskim

Kołobrzescy twórcy w Kamieniu Pomorskim

sobota, 24 marca 2018, 23:41 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy „Kołobrzeskie impresje”, na którą składają się obrazy i fotografie członków Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg”. Autorów pokazywanych na wystawie prac reprezentowali: Helena Leźnicka, absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych i Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, specjalizująca się w malarstwie na jedwabiu i Kazimierz Ratajczyk, fotografik, dziennikarz, wydawca, fotoreporter i założyciel Kołobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Nie zabrakło również znanego przez mieszkańców Kamienia artysty-rzeźbiarza Romualda Wiśniewskiego, którego prace prezentowaliśmy niedawno w MHZK i za którego sprawą wystawa „Kołobrzeskie impresje” trafiła do naszego Muzeum.

Stowarzyszenie Artystów „Grupa Kołobrzeg”, którym kieruje malarka Iwona Sawicka, powstało w 2003 r. kontynuując dzieło Kazimierza Cebuli oraz Adeli i Jerzego Ściesińskich, którzy 60 lat temu zapoczątkowali środowisko plastyczne w Kołobrzegu. SAGK ma charakter interdyscyplinarny. Zrzesza twórców mieszkających w mieście nad Parsętą zajmujących się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą i fotografią. Prace członków stowarzyszenia prezentowane były na wielu wystawach w kraju i poza jego granicami.

Ekspozycję, którą otworzyliśmy wczoraj w naszym Muzeum tworzą obrazy i fotografie Wojciecha Dopierały, Dariusza Kalety, Ireny Koźmińskiej, Marii Kożurno, Heleny Leźnickiej, Adriany Rękas, Kazimierza Ratajczyka, Bożeny i Iwony Sawickich, Wiesława Stępnia, Elżbiety Waszczuk i Beaty Wacheckiej. Wystawa „Kołobrzeskie impresje” będzie czynna do 19 maja. Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Kołobrzescy twórcy w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy „Kołobrzeskie impresje”, na którą składają się obrazy i fotografie członków Stowarzyszeni Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy „Kołobrzeskie impresje”, na którą składają się obrazy i fotografie członków Stowarzyszeni Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top