niedziela, 1 październik 2023, 18:27

Strona główna » WYDARZENIA » historia » „Przeszłość odkryta…” – nowa wystawa w kamieńskim muzeum

„Przeszłość odkryta…” – nowa wystawa w kamieńskim muzeum

niedziela, 15 kwietnia 2018, 15:23 Kategoria: historia, POWIAT, REGION

We wczorajszą sobotę, w kamieńskim Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej otwarta została niezwykle interesująca wystawa, zatytułowana „Przeszłość odkryta. Powiat kamieński w świetle archeologii”. Ukazuje ona szereg zabytków archeologicznych, które zostały odkryte na terenie naszego powiatu w okresie międzywojennym i po II wojnie światowej. Eksponaty pochodzą z wypożyczenia z Działu Archeologii Muzeum Narodowego w Szczecinie, którego dyrektor, Lech Karwowski, był obecny podczas otwarcia wystawy.

Wśród wielu interesujących ekspozycji prezentowane są m.in. monety rzymskie z IV – V wieku odnalezione w okolicach Sibina w gminie Kamień Pomorski. Prezentowane są również: harpun z poroża, siekiery z okresu neolitu czy miecz pochodzący z III okresu epoki brązu. Na wystawie znalazła się również kopia średniowiecznego relikwiarzu św. Korduli, unikatowego dzieła sztuki skandynawskiej z przełomu X i XI wieku, którego oryginał mieścił się do czasu II wojny światowej w katedralnym skarbcu kamieńskiej świątyni. Potem bezpowrotnie zaginął. Istotnie ciekawym elementem tej wystawy jest podłoga, która jest mapą naszego powiatu z zaznaczonymi miejscowościami i miejscami, gdzie odnaleziono kolejne skarby. Wystawę będzie można zwiedzać i oglądać do końca tego roku.

Obserwator

„Przeszłość odkryta…” – nowa wystawa w kamieńskim muzeum Reviewed by on . We wczorajszą sobotę, w kamieńskim Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej otwarta została niezwykle interesująca wystawa, zatytułowana „Przeszłość odkryta. Powiat ka We wczorajszą sobotę, w kamieńskim Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej otwarta została niezwykle interesująca wystawa, zatytułowana „Przeszłość odkryta. Powiat ka Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top