sobota, 23 wrzesień 2023, 03:54

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard uboższy o kolejne 10 automatów

Nielegalny hazard uboższy o kolejne 10 automatów

piątek, 20 kwietnia 2018, 20:37 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
 • 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 2 tys. zł zatrzymano w nielegalnym salonie gier w Myśliborzu.
 • Notatki dotyczące urządzanych gier, prowadzone przez „przedsiębiorcę”, posłużą jako dowód w sprawie.
 • 19 kwietnia br. podczas nocnej służby, funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wspierani przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Myśliborzu, zlikwidowali nielegalny salon gier na automatach hazardowych prowadzony.Na zatrzymanych automatach urządzano  gry hazardowe z wykorzystaniem sieci Internet. W trakcie czynności realizacyjnych zajęto 10 automatów (stanowisk komputerowych), jedną główną jednostkę komputerową, pieniądze przeznaczone na wypłatę wygranych w kwocie 2286 zł. oraz notatki i zapiski dotyczące urządzanych gier (wpłaty i wypłaty). Obsługę lokalu oraz znajdujących się w nim graczy przesłuchano w charakterze świadków. Wszczęte zostanie postępowanie karne-skarbowe oraz administracyjne, które ustali okoliczności oraz stopień odpowiedzialności osób zamieszanych  w ten proceder.

  Postępowanie prowadzone będzie przez Zachodniopomorski UCS w Szczecinie, a materiały zebrane podczas czynności, będą dowodami w  postępowaniu. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Dodatkowo za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karna skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

   Małgorzata Brzoza

  Rzecznik prasowy

  Izby Administracji Skarbowej

  w Szczecinie

Nielegalny hazard uboższy o kolejne 10 automatów Reviewed by on . 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 2 tys. zł zatrzymano w nielegalnym salonie gier w Myśliborzu. Notatki dotyczące urządzanych gier, prowa 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 2 tys. zł zatrzymano w nielegalnym salonie gier w Myśliborzu. Notatki dotyczące urządzanych gier, prowa Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top