piątek, 1 grudzień 2023, 01:23

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Podsumowanie Konkursu Plastycznego pt. „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Podsumowanie Konkursu Plastycznego pt. „Czyste Powietrze Wokół Nas”

Podsumowanie Konkursu Plastycznego pt. „Czyste Powietrze Wokół Nas”

piątek, 20 kwietnia 2018, 07:50 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, POWIAT, zdrowie

17 kwietnia 2018 roku podsumowano III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Konkurs zorganizowany był przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim jako element wzmacniający przekaz Przedszkolnego Programu pod tym samym tytułem. Pogram zarządzany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną w ramach koordynacji programów edukacji antytytoniowej dla przedszkoli i szkół nadzorowanych przez Ministra Zdrowia, a przyjętych w Programie Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce na lata 2014-2018. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Pan Leszek Dorosz – Burmistrz Międzyzdrojów.

Konkurs odbył się w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. W Konkursie wzięło udział 13 placówek z terenu powiatu kamieńskiego. Skierowany był do dzieci w wieku 5-6 lat realizujących program „Czyste powietrze wokół nas” w placówkach oświatowo-wychowawczych na terenie powiatu kamieńskiego. Miał na celu upowszechnianie wśród dzieci wiedzy nas temat roli środowiska dla zdrowia człowieka, kształtowanie postaw prozdrowotnych w zakresie dbania o swoją strefę wolną od dymu, w tym dymu tytoniowego i jak każdy program prozdrowotny popularyzował zdrowy styl życia, aktywność fizyczną ze szczególnym uwzględnieniem działań związanych z ochroną środowiska.

Komisja Konkursowa oceniając prace wzięła pod uwagę indywidualny sposób wykonania oraz zachowanie najistotniejszych cech przekazu programowego. Autorzy wykazali się inwencją twórczą, wyobraźnią, prace odznaczały się oryginalnością, często nowatorstwem i dużą dozą eksperymentowania. Ponieważ było bardzo wiele prac o podobnych walorach postanowiono przyznać po dwa równorzędne pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz 6 wyróżnień.
Laureaci:
I. miejsce – Klaudia Włodarczyk ze SP w Wysokiej Kamieńskiej i Jakub Pyzik
z Przedszkola „Morskie skarby” z Międzyzdrojów.
II. miejsce – Nadia Lanczak ze SP w Świerznie i Julia Osińska ze SP we Wrzosowie.
III. miejsce – Karolina Mieleszkiewicz z Przedszkola w Wolinie i Zuzanna Subotkiewicz z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.
Przyznane wyróżnienia:
1. Barbara Słowińska – Szkoła Podstawa w Wysokiej Kamieńskiej
2. Amelia Solak – Przedszkole Publiczne „Źródełko” w Golczewie
3. Kornel Guster – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne w Kamieniu Pomorskim
4. Wiktoria Szczęsna – Szkoła podstawowa w Świerznie
5. Jan Wiśniewski – Przedszkole Nr 2 w Kamieniu Pomorskim
6. Martyna Mąkowska – Oddział Przedszkolny przy SP w Stuchowie

Uroczyste podsumowanie odbyło się w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, gdzie zorganizowano wystawę wszystkich prac, które wpłynęły na Konkurs. Gośćmi podsumowania byli uczestnicy konkursu- dzieci wraz z nauczycielami oraz współorganizatorzy imprezy.

Iwona Budrewicz
Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Kamieniu Pomorskim

Podsumowanie Konkursu Plastycznego pt. „Czyste Powietrze Wokół Nas” Reviewed by on . 17 kwietnia 2018 roku podsumowano III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Konkurs zorganizowany był przez Państwowego Powiatowego Inspekt 17 kwietnia 2018 roku podsumowano III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Konkurs zorganizowany był przez Państwowego Powiatowego Inspekt Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top