piątek, 1 grudzień 2023, 01:59

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Walizka pełna nielegalnych papierosów

Walizka pełna nielegalnych papierosów

wtorek, 01 maja 2018, 17:20 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Przemyt znacznej ilości papierosów zza wschodniej granicy udaremniony przez zachodniopomorskich funkcjonariuszy KAS.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie ujawnili przemyt znacznej ilości papierosów na lotniczym przejściu granicznym w Goleniowie. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego Port Lotniczy Szczecin-Goleniów wytypowali do kontroli bagaż tranzytowy podróżnego przylatującego do Unii Europejskiej zza wschodniej granicy. Podróżny ten, nie tylko przekroczył dopuszczalne normy, ale i nie dokonał zgłoszenia papierosów, udając się zielonym pasem „nic do zgłoszenia” do wyjścia z sali przylotów. W konsekwencji, zabezpieczono 11.400 sztuk papierosów, a sprawa zostanie przekazana do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Zachodniopomorskiego UCS celem dalszego jej prowadzenia.

Warto wiedzieć, ze w transporcie lotniczym wyroby tytoniowe przywożone spoza UE w bagażu osobistym są zwolnione z należności celnych i podatkowych w ramach przysługujących limitów tj.: papierosy do 200 szt. lub cygaretki do 100 szt. lub 50 cygar albo tytoń do palenia w ilości 250 g.

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Walizka pełna nielegalnych papierosów Reviewed by on . Przemyt znacznej ilości papierosów zza wschodniej granicy udaremniony przez zachodniopomorskich funkcjonariuszy KAS. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Przemyt znacznej ilości papierosów zza wschodniej granicy udaremniony przez zachodniopomorskich funkcjonariuszy KAS. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top