wtorek, 6 czerwiec 2023, 10:44

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Podrabiana odzież na targowisku w Świnoujściu

Podrabiana odzież na targowisku w Świnoujściu

wtorek, 08 maja 2018, 20:37 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Podróbki odzieży warte prawie 80 tys. zł zatrzymane na targowisku w Świnoujściu.

W „długi majówkowy weekend” funkcjonariusze Oddziału Celnego w Świnoujściu Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie nie odpoczywali. Podczas codziennych patroli na przygranicznym targowisku w Świnoujściu, ujawnili duże ilości podrabianych towarów.

Na jednym ze stoisk, oferowano do sprzedaży odzież opatrzoną zastrzeżonymi znakami towarowymi znanej firmy Naketano. Asortyment oferowany na stoisku był bardzo szeroki. Prawie jak w najlepszym sklepie można tu było kupić bluzy, bluzki, koszule, spodnie dresowe, legginsy oraz kurtki. Uwagę jednak zwracały jakość i staranność wykonania symboli i napisów, a także wygląd odzieży, które znacznie odbiegały od standardów, jakie prezentują wyroby oryginalne. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu całości sprzedawanej partii – aż 3683 sztuk. Szacowana wartość – określona przez samych sprzedających – wyniosła ponad 77 tys. zł. Dodatkowo powiadomiono właściwą kancelarię prawną reprezentującą właściciela praw do znaku słownego oraz znaku towarowego graficznego firmy Naketano.

Następnego dnia na innym stoisku, ujawniono i zabezpieczono do dalszego postępowania 58 szt. odzieży bezprawnie opatrzonych zastrzeżonym znakiem towarowym innej znanej firmy Jack Wolfskin o szacowanej przez sprzedającego wartości ponad 1,7 tys. zł. Również w tym przypadku powiadomiono przedstawiciela prawnego poszkodowanej firmy.

Zaznaczyć należy, że dokładnej wyceny, a więc poniesionych strat z tytułu oferowania do sprzedaży podróbek zamiast oryginalnych produktów, dokonają również właściciele praw do zastrzeżonych znaków. Skutkiem działań funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej KAS było wydanie przez pokrzywdzonych opinii dotyczących nieoryginalności zatrzymanych towarów oraz złożenie zawiadomień na podstawie ustawy Prawo własności przemysłowej o popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskami o ściganie sprawców. Na stronie BIP+ Zachodniopomorskiego UCS w zakładce kontakt – dane teleadresowe, znajdują się aktualne numery telefonów wszystkich oddziałów celnych Urzędu.

 Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Podrabiana odzież na targowisku w Świnoujściu Reviewed by on . Podróbki odzieży warte prawie 80 tys. zł zatrzymane na targowisku w Świnoujściu. W „długi majówkowy weekend” funkcjonariusze Oddziału Celnego w Świnoujściu Zach Podróbki odzieży warte prawie 80 tys. zł zatrzymane na targowisku w Świnoujściu. W „długi majówkowy weekend” funkcjonariusze Oddziału Celnego w Świnoujściu Zach Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top