wtorek, 6 czerwiec 2023, 10:43

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » 100 drzew na 100-lecie Niepodległości
100 drzew na 100-lecie Niepodległości

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

wtorek, 15 maja 2018, 07:47 Kategoria: edukacja, przyroda, REGION, społeczeństwo

Rok 2018 jest szczególnym rokiem w historii naszego kraju. To w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania  Niepodległości przez Polskę.  Z tej okazji  dnia 10.05.2018r. w Przybiernowie podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie wraz z zaproszonymi gośćmi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Środowiskowego Domu  Samopomocy w Przybiernowie oraz Nadleśnictwa Rokita. Przedsięwzięcie wplotło się także w akcję Lasów Państwowych „1000 drzew na minutę”, gdzie hasło przewodnie brzmi: Pamiętajmy o historii.

Ta cenna inicjatywa dla wielu pokoleń ma charakter wspólnotowy, gdyż połączyła we wspólnym działaniu wszystkie placówki wolińskiego Koła PSONI i gości: ŚDS i OREW w Przybiernowie, OREW Ostromice, WTZ Wolin wraz z Przewodniczącym Zarządu PSONI Koło w Wolinie p. Adamem  Jasiewiczem.  W projekcie wzięli udział przedstawiciele władz w Przybiernowie: Wójt gminy Przybiernów p. Lilia Ławicka i przewodniczący Rady Gminy p. Ryszard Kazanowski.  Swoją obecnością zaszczycili dziennikarze Radio Szczecin.

Nad całością akcji czuwali: Nadleśniczy Tomasz Szeszycki, Leśniczy Krzysztof Klażyński i podleśniczy Piotr Drzewiecki z Nadleśnictwa Rokita. Udział osób niepełnosprawnych w działaniu na rzecz środowiska naturalnego było piękną lekcją patriotyzmu i troski o wspólne dobro ojczyzny. Uwieńczeniem zmagań był odpoczynek nad pobliskim jeziorem, gdzie uczestnicy akcji piekli kiełbaski nad ogniskiem i skosztowali przepyszną zupę. Piękny krajobraz i słoneczna pogoda  sprzyjały  integracji społecznej.

Impreza została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim.

100 drzew na 100-lecie Niepodległości Reviewed by on . Rok 2018 jest szczególnym rokiem w historii naszego kraju. To w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania  Niepodległości przez Polskę.  Z tej okazji  dnia 1 Rok 2018 jest szczególnym rokiem w historii naszego kraju. To w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania  Niepodległości przez Polskę.  Z tej okazji  dnia 1 Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top