środa, 6 grudzień 2023, 18:06

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Noc Muzeów 2018 w Kamieniu Pomorskim
Noc Muzeów 2018 w Kamieniu Pomorskim

Noc Muzeów 2018 w Kamieniu Pomorskim

czwartek, 17 maja 2018, 07:36 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, historia, POWIAT, społeczeństwo

W nadchodzącą sobotę, 19 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej i Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim oraz Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie zapraszają na tegoroczną edycję Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w naszej gminie już po raz ósmy. Kamieńskie muzea będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 19.00 – 24.00, zaś Park Dinozaurów od 19.00 do 22.00. Wstęp do tych placówek będzie bezpłatny.

Muzeum Kamieni zaprasza na prezentowaną w baszcie wystawę minerałów i skamieniałości. Niewątpliwą atrakcję ekspozycji stanowią szkielety dinozaurów, średniowieczne zbroje i eksponaty pochodzące z kosmosu. Będzie też niepowtarzalna okazja, by z tarasu baszty ujrzeć wyjątkowy widok Kamienia Pomorskiego nocą.

W Bałtyckim Parku Dinozaurów we Wrzosowie zobaczyć będzie można dinozaury odwzorowane w skali 1:1. Teren Parku zamieszkują również żywe zwierzęta takie jak zebra, kangury walabia Bennetta – w tym kangur albinos, lamy, alpaki czy pawie. W obiekcie znajduje się również wystawa kamieni i minerałów. W Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, będzie można zobaczyć pokazywane obecnie wystawy – „Przeszłość odkryta. Powiat kamieński w świetle archeologii”, „Ocalony od zapomnienia. Historia wydobycia wraku XIX-wiecznego żaglowca odkrytego u wybrzeży Bałtyku”, „Cammin in Pommern – Kamień Pomorski. Miasto w XX wieku”, wystawę o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej z kontuarem kamieńskich organów z 1888 r. czy malarstwo i fotografię artystów z Kołobrzegu.

W siedzibie MHZK zobaczymy również skarb z epoki brązu odkryty w 2015 roku w okolicach Kamienia Pomorskiego, a także pozyskane w ubiegłym roku obiekty, o których informowały media ogólnopolskie jak obraz kościoła w Trzęsaczu XIX-wiecznego kamieńskiego malarza Constantina von Wietersheima czy wypożyczony MHZK unikatowy samochód Greif Junior wyprodukowany w latach 30. XX wieku w szczecińskiej fabryce Stoewer. Noc Muzeów w MHZK to także krótkie prelekcje dotyczące zabytków oraz historii naszego miasta. Rozpocznie je o godzinie 19.00 prezentacja „Kamień Pomorski na pocztówce sprzed II wojny światowej”. Godzinę później, o 20.00, opowiemy o powojennej odbudowie kamieńskiego uzdrowiska. Od trzech lat, podczas Nocy Muzeów, wychodzimy poza mury naszej placówki.

Podobnie będzie w tym roku. O 21.00, zbierzemy się pod Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej skąd wyruszymy przed budynek Sądu Rejonowego, który w tym roku skończy 160 lat. Stamtąd udamy się do Muzeum Kamieni. Po powrocie z baszty do MHZK, na godz. 22.00, zapraszamy na prelekcję „Od Domstraße do Gryfitów. O nazewnictwie ulic w Kamieniu Pomorskim”. Tegoroczną Noc Muzeów zakończy prezentacja „Kamień Pomorski na taśmie filmowej”. Do zobaczenia w sobotę!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, Muzeum Kamieni i Bałtycki Park Dinozaurów

Noc Muzeów 2018 w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . W nadchodzącą sobotę, 19 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej i Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim oraz Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie zapraszają W nadchodzącą sobotę, 19 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej i Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim oraz Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie zapraszają Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top