środa, 6 grudzień 2023, 18:14

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”
„Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”

„Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”

poniedziałek, 21 maja 2018, 07:42 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, POWIAT, społeczeństwo

23 maja 1945 r. rozpoczęła się współczesna polska historia Kamienia Pomorskiego. W tym roku, tego dnia, minie 73. rocznica przybycia do naszego miasta grupy operacyjnej organizującej polską administrację na Ziemi Kamieńskiej kierowanej przez żołnierza Armii Krajowej i powstańca warszawskiego Władysława Jasińskiego, pierwszego polskiego starostę kamieńskiego.
W ramach obchodów powyższej rocznicy serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”, które odbędzie się w środę, 23 maja, o godzinie 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

„Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.” Reviewed by on . 23 maja 1945 r. rozpoczęła się współczesna polska historia Kamienia Pomorskiego. W tym roku, tego dnia, minie 73. rocznica przybycia do naszego miasta grupy ope 23 maja 1945 r. rozpoczęła się współczesna polska historia Kamienia Pomorskiego. W tym roku, tego dnia, minie 73. rocznica przybycia do naszego miasta grupy ope Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top