czwartek, 21 październik 2021, 12:36

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » W 270 dni dookoła świata – Wielki rejs Szymona Kuczyńskiego

W 270 dni dookoła świata – Wielki rejs Szymona Kuczyńskiego

niedziela, 10 czerwiec 2018, 17:38 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, sport

Mały jacht o nazwie „Atlantic Puffin” z Szymonem Kuczyńskim na pokładzie, wyruszył latem ubiegłego roku z kamieńskiej Mariny w nieznane. Jako najmniejsza dotąd jednostka, mierząca zaledwie 6,36 m. długości, opłynęła nasz glob w znakomitym czasie – 270 dni, 10 godzin i 29 minut, rozpoczynając swoją wielką przygodę 19 sierpnia 2017 r. i zamykając wokołoziemską pętlę 17 maja  br. w tym samym brytyjskim porcie Plymouth.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż ten rekord Kuczyńskego został zrealizowany, bez zawijania do jakiegokolwiek z portów!

W sobotę 9.06. z wielką pompą,  przy doskonałej oprawie, przy salucie armatnim, oraz w obecności wielu oficjeli żeglarstwa polskiego, przy muzyce granej przez orkiestrę wojskową Marynarki Wojennej ze Świnoujścia, Szymon Kuczyński wpłynął do kamieńskiej Mariny, pokonując ostatnie metry po Zalewie Kamieńskim w asyście szeregu jachtów, w tym niedawno przybyłego z rejsu dookoła świata „Sputnika III” pod Mateuszem Stodulskim, a także wielu motorówek, kończył swój wspaniały i niezwykły rejs, Szymon Wielki – Szymon Kuczyński.
Szymon choć zmęczony, był niezwykle szczęśliwy, i mile zaskoczony goracym przyjęciem i tłumami witających go ludzi na nabrzeżu. W pierwszych swoich słowach mówił skromnie, że nie spodziewał się aż tak wspaniałego powitania, czym został mile zaskoczony.
Wielki rekordowy wyczyn, który przeszedł do historii światowego żeglarstwa na stałe. Dodajmy, iż tego wyczynu dokonal jako trzeci Polak – po Henryku Jaskule i Tomaszu Lewandowskim.

W 270 dni dookoła świata – Wielki rejs Szymona Kuczyńskiego Reviewed by on . Mały jacht o nazwie „Atlantic Puffin” z Szymonem Kuczyńskim na pokładzie, wyruszył latem ubiegłego roku z kamieńskiej Mariny w nieznane. Jako najmniejsza dotąd Mały jacht o nazwie „Atlantic Puffin” z Szymonem Kuczyńskim na pokładzie, wyruszył latem ubiegłego roku z kamieńskiej Mariny w nieznane. Jako najmniejsza dotąd Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top