czwartek, 21 październik 2021, 12:49

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Seniorzy zakończyli projekt „Aktywni poza domem”

Seniorzy zakończyli projekt „Aktywni poza domem”

poniedziałek, 18 czerwiec 2018, 18:50 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Wyjazdem do Ogrodów „HORTULUS” w Dobrzycy, Stowarzyszenie „Sercem dla regionu”, zakończyło realizację projektu pt. „Seniorzy – aktywni poza domem”. Seniorzy, którzy uczęszczali przez ostatnie dziesięć miesięcy na zajęcia w ramach Klubów Seniora w Benicach, Trzebieszewie i Wrzosowie spędzili czas na integracyjnym wyjeździe. Projekt był dofinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Seniorzy w Akcji!” prowadzonego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę z Warszawy.

Od września 2017 r. do czerwca 2018 r. seniorzy łącznie odbyli w trzech Klubach Seniora około 30 spotkań. W ich ramach spotykali się z przedstawicielami lokalnego muzeum i policji, przedsiębiorcami, ratownikiem medycznym czy rehabilitantką. Wspólnie wykonywali ręczne ozdoby choinkowe, świąteczne czy wielkanocne. Był to twórczy czas dla wielu z nich, ponieważ główną ideą projektu było pobudzenie do aktywności seniorów z terenów wiejskich gminy Kamień Pomorski.

„Cieszy nas znakomita integracja seniorów z trzech miejscowości. Ich wspólne zamierzenia na przyszłość czy wspólne inicjatywy, które się teraz rodzą. Postawiliśmy duży nacisk na rozwój osobisty seniorów i chcemy ich nadal wspierać w realizacji ich postanowień” – powiedział Ariel Juszczak, współautor i realizator projektu.

Projekt „Seniorzy – aktywni poza domem” został przygotowany przez duet międzypokoleniowy, w którego skład wchodziła Elżbieta Czajkowska i Ariel Juszczak. Po przejściu trzech etapów naboru wniosków został doceniony przez kapitułę konkursu i otrzymał dofinansowanie.

Tekst i zdjęcia: Agata Gdaniec (www.sercemdlaregionu.pl)

Seniorzy zakończyli projekt „Aktywni poza domem” Reviewed by on . Wyjazdem do Ogrodów „HORTULUS” w Dobrzycy, Stowarzyszenie „Sercem dla regionu”, zakończyło realizację projektu pt. „Seniorzy – aktywni poza domem”. Seniorzy, kt Wyjazdem do Ogrodów „HORTULUS” w Dobrzycy, Stowarzyszenie „Sercem dla regionu”, zakończyło realizację projektu pt. „Seniorzy – aktywni poza domem”. Seniorzy, kt Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top