wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:13

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Seniorzy seniorom – „KOPERTA ŻYCIA” w Kamieniu Pomorskim

Seniorzy seniorom – „KOPERTA ŻYCIA” w Kamieniu Pomorskim

piątek, 29 czerwca 2018, 08:40 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, zdrowie

Ponad 600 tzw. „kopert życia” trafi do kamieńskich seniorów dzięki nowej inicjatywie Stowarzyszenia „Sercem dla regionu”. Trzy przedstawicielki Klubów Seniora z Benic, Wrzosowa i Trzebieszewa są pomysłodawczyniami projektu.

– Inaugurujemy w gminie Kamień Pomorski kolejny program skierowany przede wszystkim do osób starszych i przewlekle chorych oraz samotnych. Będzie on realizowany w ramach projektu “Koperta życia – seniorzy seniorom” dofinansowanego ze środków programu Społecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.” – mówi Ariel Juszczak, pomysłodawca projektu.

Czym jest „Koperta Życia”? To zestaw, składający się z plastikowej, zamykanej na zatrzask koperty, w której znajduje się specjalna karta informacyjna. Zapisuje się w niej podstawowe informacje o danej osobie oraz jej chorobach. Po uzupełnieniu wszystkich informacji kopertę życia przechowuje się w lodówce. W komplecie jest także naklejka lub magnez na drzwi lodówki. Skierowana jest ona dla samotnych i chorych seniorów. Pozwala ona w razie potrzeby na szybszą akcję ratowników, którzy mogą zapoznać się z chorobami osoby, do której przyjechali czy zobaczyć jakie zażywa leki.

Z danych w niej zawartych mogą skorzystać służby ratunkowe, w sytuacji, kiedy jej właściciel nie będzie w stanie samodzielnie udzielić informacji na temat swojego stanu zdrowia, chorób, czy przyjmowanych leków. „Koperta życia” będzie rozdysponowana poprzez Sołtysów, organizacje pozarządowe oraz na imprezach plenerowych organizowanych w trakcie wakacji w Kamieniu Pomorskim. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie www.sercemdlaregionu.pl.

Tekst i zdjęcia: Agata Gdaniec

Seniorzy seniorom – „KOPERTA ŻYCIA” w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Ponad 600 tzw. „kopert życia” trafi do kamieńskich seniorów dzięki nowej inicjatywie Stowarzyszenia „Sercem dla regionu”. Trzy przedstawicielki Klubów Seniora z Ponad 600 tzw. „kopert życia” trafi do kamieńskich seniorów dzięki nowej inicjatywie Stowarzyszenia „Sercem dla regionu”. Trzy przedstawicielki Klubów Seniora z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top