wtorek, 6 czerwiec 2023, 11:34

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » To nie była kukurydza – sterydy w przesyłce

To nie była kukurydza – sterydy w przesyłce

piątek, 29 czerwca 2018, 08:20 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Dwa kilogramy sterydów anaboliczno androgennych
    o szacowanej wartości 200 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z CUDO-Oddziału Celnego w Szczecinie Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, kontrolujący przesyłki pocztowe.

Odbiorcą przesyłek miał być mieszkaniec naszego regionu, dla którego dwie paczki, każda na inny adres, przyleciały, tak jak to zwykle bywa, z Chin. Dla zmylenia, jedna przesyłka opisana była jako próbki surowych składników do zmieszania o wartości 15 $, a druga była prezentem o nieco wyższej wartości.

Mający już duże doświadczenie w kontaktach z takimi towarami, funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej „składnikom” i prezentowi, dlatego poddali paczki rewizji. Nie byli zdziwieni znajdując w przesyłce opakowania, które zdają się być już standardową przykrywką dla różnego rodzaju farmaceutyków i ich pochodnych. Tym razem, była to kukurydza w proszku oraz opakowanie w stylu określanym potocznie „nie wiadomo, co jest w środku”, czyli bez żadnych informacji o zawartości towaru, producencie, składnikach itp.

Pobrane próbki wysłano do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego z prośbą
o określenie składu badanego towaru. Otrzymane wyniki były jednoznaczne – w badanych próbkach znajdowały się sterydy anaboliczno androgenne, które zdaniem laboratorium KAS, mogą naruszać przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne.

Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją przekazano, właściwemu organowi w takich sprawach, czyli Policji. To już siódmy kilogram tego specyfiku, jaki w ostatnich miesiącach funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS ujawnili w trakcie rewizji przesyłek pocztowych. Ich szacowana wartość na rynku, to prawie 700 tys. zł.

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

To nie była kukurydza – sterydy w przesyłce Reviewed by on . Dwa kilogramy sterydów anaboliczno androgennych o szacowanej wartości 200 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z CUDO-Oddziału Celnego w Szczecinie Zachodniopomorsk Dwa kilogramy sterydów anaboliczno androgennych o szacowanej wartości 200 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z CUDO-Oddziału Celnego w Szczecinie Zachodniopomorsk Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top