środa, 1 luty 2023, 12:42

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Międzynarodowo na czwartym kamieńskim koncercie w ramach festiwalu organowo – kameralnego

Międzynarodowo na czwartym kamieńskim koncercie w ramach festiwalu organowo – kameralnego

niedziela, 01 lipca 2018, 10:58 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Istotnie, bardzo ciekawym okazał się kolejny, czwarty już koncert w kamieńskiej Konkatedrze, który odbył się w ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Za klawiaturą wiekowych organów zasiadł, zresztą będąc w tym miejscu po raz pierwszy, Rosjanin, Rubin Abdulin z dalekiego Kazania, który przyjechał do Kamienia Pomorskiego po serii koncertów w Niemczech. Artysta zaprezentował licznej widowni trzy, ale jakże ciekawe utwory. Pierwszym było Preludium i fuga h – moll BWV 544, niezwykle płodnego i zarazem jakże ważnego dla swojej epoki kompozytora, Johanna Sebastiana Bacha. Drugim utworem były trzy preludia chorałowe z cyklu 11 preludiów op. 122  autorstwa oraz Introdukcja i passacaglia d – moll Johannesa Brahmsa.

Część kameralną wypełniły utwory wykonane przez szczeciński kwintet „Szczecin Brass Quintet”. zaprezentował on publiczności cztery kompozycje: Marsz księcia Danii oraz I Kwintet dęty b – moll op. 5 kompozytora, Jeremiaha Clarke’a. Trzeci utwór to skomponowany przez J. S. Bacha Koncert D – dur BWV 972, a na zakończenie niemal półtoragodzinnego koncertu słuchacze usłyszeli Cztery utwory na kwintet dęty, które stworzył w pierwszej części minionego wieku Charles Collier Jones.

Kolejny, piąty koncert odbędzie się w najbliższy piątek. A w przyszłą sobotę zaplanowano drugi z koncertów dodatkowych w którym zaprezentują się młodzi laureaci konkursów muzyki dawnej.

Obserwator

 

Międzynarodowo na czwartym kamieńskim koncercie w ramach festiwalu organowo – kameralnego Reviewed by on . Istotnie, bardzo ciekawym okazał się kolejny, czwarty już koncert w kamieńskiej Konkatedrze, który odbył się w ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Orga Istotnie, bardzo ciekawym okazał się kolejny, czwarty już koncert w kamieńskiej Konkatedrze, który odbył się w ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Orga Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top