sobota, 23 wrzesień 2023, 03:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Młode interpretacje muzyki dawnej w kamieńskiej konkatedrze
Młode interpretacje muzyki dawnej w kamieńskiej konkatedrze

Młode interpretacje muzyki dawnej w kamieńskiej konkatedrze

niedziela, 08 lipca 2018, 20:59 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Tegoroczny 54. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej zawiera w swoim programie również tzw. koncerty dodatkowe. Jeden z nich właśnie odbył się w kamieńskiej katedrze w minioną sobotę 7 lipca br. Wystąpili w nim młodzi laureaci konkursów muzyki dawnej, prezentując utwory od średniowiecza do baroku. Licznie zgromadzonym melomanom zaprezentowali się:

Zespół muzyki dawnej Piccolo Arte z Drezdenka, zespół muzyki dawnej Olimtibia z Drezdenka, zespół muzyki dawnej Flauti Madzici z Drezdenka oraz zespół muzyki dawnej Integri i zespół pieśni dawnej Canto Choralis z Drezdenka, którego to kierownikiem jest Adam Deneka, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora artystycznego Ogólnopolskich Warsztatów Muzyki Dawnej w Kamieniu Pomorskim, zespół muzyki dawnej Musica Antiqua Inovroclaviensis z Inowrocławia – gdzie kierownicze funkcje pełni Danuta Szyma i Izabela Szyna -Wysocka, zespół muzyki dawnej Flauti Divertenti – Wola Rasztowska z kierownikiem którym jest Marcin Szczapa, Zespół Muzyki Dawnej Tiboryus że Świeradowa Zdroju, kierownikiem tego zespołu jest Ryszard Dominik Dembiński. W trakcie koncertu wystąpił też Radosław Dembiński Viola da Gamba z Wrocławia. W uroczystej gali również udział wzięły dzieci – wokaliści, uczestnicy warsztatów wokalnych prowadzonych przez Annę Zakrzewską z Wołomina. Należy również wspomnieć o wspaniałych i kolorowych strojach, w jakich zaprezentowali się poszczególni wykonawcy, co oczywiście również przykuło uwagę zgromadzonej publiczności. Podsumowując koncert można śmiało powiedzieć że było to dość ciekawe wydarzenie muzyczne, zważywszy na młody wiek artystów.

Młode interpretacje muzyki dawnej w kamieńskiej konkatedrze Reviewed by on . Tegoroczny 54. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej zawiera w swoim programie również tzw. koncerty dodatkowe. Jeden z nich właśnie odbył się w kamieńskiej ka Tegoroczny 54. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej zawiera w swoim programie również tzw. koncerty dodatkowe. Jeden z nich właśnie odbył się w kamieńskiej ka Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top