sobota, 23 wrzesień 2023, 03:59

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Wakacje z Karawaną Kultury
Wakacje z Karawaną Kultury

Wakacje z Karawaną Kultury

poniedziałek, 23 lipca 2018, 18:25 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Wakacje można spędzić różnie. Morze, góry, jeziora – jak pomysłowo spędzić czas? Komuś bardziej odpowiada wylegiwanie się na plaży i kąpiel w morzu. Tym bardziej, że pogoda w tym roku dopisuje. Ktoś szuka innego pomysłu na wspaniałe wakacje z dziećmi. Pewne jest to, że dzieci będą szczęśliwe, bawiąc się w gronie rówieśników. Międzynarodowy projekt „Karawana Kultury” rozbudza pasję do odkrywania świata, wspiera uczestników w zdobywaniu wiedzy o sobie i o świecie przez przeglądy twórczości, w których brać udział mogą dzieci i dorosłe bez ograniczeń wiekowych.

21 lipcaMiędzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach znów stał się miejscem przeglądu „Karawany Kultury” – edycji pt. East West of CultureCaravan. Na miłośników sztuki czekały występy uczestników z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Polski. Była to muzyka instrumentalna – fortepian, gitara, cymbały; wokal klasyczny, estradowy, ludowy; teatr – recytatorzy; taniec; gimnastyka artystyczna; folklor; malarstwo.

Prawie pełna sala domu kultury bardzo ciepło witała uczestników prezentujących ciekawy program. Utwory Chopina, Rachmaninowa, znane walce, piosenki ludowe – prawdziwa uczta duchowa dla melomana. W drugiej części przeglądu publiczność podziwiała występy wokalistów, którzy świetnie sobie radzili z piosenkami w językachangielskim i francuskim. Laureatem I stopnia została 12-letnia AlisaDounar (Wzorowe Studio Wokalu MIKS, Mińsk, Białoruś) z piosenką „S.O.S. d’unterrien en détresse”. Wariacja Esmeraldyw wykonaniu 7-letniej Rady Kobenko (Studio Pilates i Ballet, Woroneż, Rosja)zyskała ogromny i zasłużony aplauz, uczestniczka została Laureatem I stopnia.

Łącząc wypoczynek nad morzem z uczestnictwem w „Karawanie Kultury” na zaproszenie Fundacji Teatr Teatrdo Międzyzdrojów przyjechał zespół MAŁA TĘCZA i soliściz Olbrachtowa. Utwory ludowe tego zespołu uzyskały nagrodę Laureata I stopnia. Najwyższe uznanie jury uzyskał zespół wokalny IСЛАЧАНКА (Dziecięca Szkoła Sztuki, Raków, Białoruś) w kategorii wokalu klasycznego z programem piosenek białoruskich, Grand Prix należy do nich.

„Karawana Kultury” staje się bardzo popularnym festiwalem.Świadczy o tym poszerzająca się geografia uczestników. W przeglądach Karawany Kultury w ciągu ostatniego roku brali udział zespoły i soliści z Republiki Południowej Afryki, Bangladesz, Indonezji, Malezji, Grecji, Francji, Malty, Łotwy, Estonii, Kazachstanu, Niemiec, Białorusi i Rosji. Organizatorzy już przyjmują zgłoszenia na październik i grudzień.

Fundacja Benefis, Wolin (Organizator)

Foto Robert Tomasz Zięba

 

 

Wakacje z Karawaną Kultury Reviewed by on . Wakacje można spędzić różnie. Morze, góry, jeziora - jak pomysłowo spędzić czas? Komuś bardziej odpowiada wylegiwanie się na plaży i kąpiel w morzu. Tym bardzie Wakacje można spędzić różnie. Morze, góry, jeziora - jak pomysłowo spędzić czas? Komuś bardziej odpowiada wylegiwanie się na plaży i kąpiel w morzu. Tym bardzie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top