sobota, 23 wrzesień 2023, 02:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 22. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim zakończony
22. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim zakończony

22. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim zakończony

niedziela, 29 lipca 2018, 21:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Wymarzona i wspaniała pogoda, oraz wysoki poziom artystyczny poszczególnych wykonawców, to główne aspekty tegorocznego 22. Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej, który przez dwa kolejne dni odbywał się w Kamieniu Pomorskim, na terenie mariny.W pierwszym dniu trwały wielogodzinne przesłuchania poszczególnych zespołów, kapel i solistów. Sobotnim wieczorem zawładnęła Biesiada Ludowa, w trakcie której prezentowali się wykonawcy, ale na tak zwanym luzie.

Niedziela to oczywiście dzień, który niezmienne od wielu lat zawiera stałe punkty programu, czyli mszę świętą na ludowo, oraz barwny korowód ulicami miasta. Jednak wszyscy uczestnicy festiwalu, oraz zebrana publiczność z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie oficjalnych wyników, które wbrew oczekiwaniom nie przyniosły raczej niespodzianek. Czteroosobowa komisja festiwalowa, pod przewodnictwem mgr. Kazimierza Milera po burzliwych obradach, ostatecznie przyznała następujące wyróżnienia i miejsca poszczególnych kategoriach:

W kategorii Zespoły śpiewacze a’capella pierwsze miejsce przyznano Zespołowi Śpiewaczemu „Tarnowianki” z Tarnowa, drugą lokatę otrzymał Zespół Śpiewaczy „Wesoła Gromada” z Mirostowic Górnych. W tej kategorii wyróżnienie otrzymał Zespół Śpiewaczy „Perły Sumsiodki” z Siedlec.

W kategorii Zespoły śpiewacze z instrumentem akustycznym i z towarzyszeniem kapel, pierwsze miejsce zajął Zespół Śpiewaczy „Stawnianki” . Drugie miejsce przyznano Zespołowi Śpiewaczemu „Swojacy” z Sitna. Trzecie miejsce zajął Zespół Śpiewaczy „Stepniczanie” ze Stepnicy, i  „Dąbrowszczanka” zespół z Dąbrówki Wlkp.

W kategorii Zespoły śpiewacze z instrumentem elektronicznym, pierwsze miejsce przyznano wieloletniemu uczestnikowi tego festiwalu, Zespołowi Śpiewaczemu „Kargowiacy” z Kargowej, zaś drugą lokatę zajął rozradowany emerycki Zespół Śpiewaczy „Relax” z Kamienia Pomorskiego. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Zespół Śpiewaczy „Canto” z Kamienia Wielkiego oraz Zespół Śpiewaczy „Karolinki” z niewielkiego Grabika.

Pierwsze miejsce w kategorii Kapele instrumentalno – śpiewacze zdobyła kapela „Swaty” z Będzina, a wyróżniono otrzymała „Kapelę Tadka” z Kostrzyna nad Odrą.

W kategorii soliści  pierwsze miejsce zdobyła sympatyczna skrzypaczka z Goleniowa, Anna Dorosińska. Drugie miejsce przyznano Ryszardowi Janowi Zagórskiemu z Nowogardu, zaś wyróżnienie w tej kategorii przypadło Walerii Szkwarek z Nowego Waliszowa.

W kategorii Zespoły Dziecięce wystąpił tylko jeden zespół, a był nim Dziecięcy Zespół wokalno – instrumentalny „Rezononas” z Nietkowa, któremu jury przyznało drugą nagrodę.

Grand Prix 22 Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna otrzymał Zespół Śpiewaczy „Cantores” z Witnicy, który startował w kategorii Zespoły śpiewacze z instrumentem elektronicznym.

Już dzisiaj organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznym Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna.

 

22. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim zakończony Reviewed by on . Wymarzona i wspaniała pogoda, oraz wysoki poziom artystyczny poszczególnych wykonawców, to główne aspekty tegorocznego 22. Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowe Wymarzona i wspaniała pogoda, oraz wysoki poziom artystyczny poszczególnych wykonawców, to główne aspekty tegorocznego 22. Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowe Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top