sobota, 3 grudzień 2022, 10:39

Strona główna » Ciekawostki » Niezła wiekowa ale na chodzie – czar wczesnego PRL-u
Niezła wiekowa ale na chodzie – czar wczesnego PRL-u

Niezła wiekowa ale na chodzie – czar wczesnego PRL-u

piątek, 03 sierpnia 2018, 20:04 Kategoria: Ciekawostki, Gmina Kamień Pomorski, motoryzacja

Kiedyś ktoś spotkany przypadkowo zagadnął mnie, że posiada w garażu cudeńko motoryzacyjne. Wtedy trochę z niedowierzaniem słuchałem jego wywodów na temat motocykla. Opowiadał między innymi, że praktycznie właścicielem motocykla jest jego syn Adam, a dostał go w prezencie od rodziny z Łodzi. Gdy nie tak dawno udało mi się z p.Radkiem skontaktować, to co ujrzałem wprowadziło mnie w głębokie osłupienie. Stał przede mną jak nowy motocykl WSK – 125 – rocznik uwaga: 1959. Błyszczący, chromowany w ciekawym kolorze, przykuwający uwagę każdego co na to cudeńko spojrzy.

Nic dziwnego że z taką dumą i satysfakcją p. Radek opowiada. Jak sam mówi: pracy było bardzo dużo do wykonania, rozebrać motor na czynniki pierwsze, oddać do malowania kolejne części czy wykonać inne prace mechaniczne, a to już było sporo. a jeszcze silnik został oddany do szlifu. Wiele pracy  serca i zapału-  jak mówi mój rozmówca: włożył właściciel motocykla syn Adam. Jednak się to opłaciło, gdyż po ponad trzech latach odrestaurowana, a co najważniejsze sprawna technicznie WSK -125 wyjechała na ulicę. Należy dodać że w 95% posiada ona oryginalne części, co w tego rodzaju jednośladach jest rzadkością. A przysłowiową wisienką na torcie było zarejestrowanie i wykonanie badania technicznego tego motocykla. Jak dodaje na koniec p. Radek: będzie czym pojeździć w te upalne dni po ulicach Kamienia Pomorskiego i okolic.

Niezła wiekowa ale na chodzie – czar wczesnego PRL-u Reviewed by on . Kiedyś ktoś spotkany przypadkowo zagadnął mnie, że posiada w garażu cudeńko motoryzacyjne. Wtedy trochę z niedowierzaniem słuchałem jego wywodów na temat motocy Kiedyś ktoś spotkany przypadkowo zagadnął mnie, że posiada w garażu cudeńko motoryzacyjne. Wtedy trochę z niedowierzaniem słuchałem jego wywodów na temat motocy Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top