czwartek, 6 październik 2022, 16:27

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Papierosy z białoruskimi znakami akcyzy w samochodzie mieszkańca naszego województwa

Papierosy z białoruskimi znakami akcyzy w samochodzie mieszkańca naszego województwa

niedziela, 12 sierpnia 2018, 12:45 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Prawie 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów z Białorusi przewoził mieszkaniec z okolic Koszalina zatrzymany do kontroli drogowej.

7 sierpnia br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie ujawnili 79,2 tys. sztuk papierosów marki „NZ” (70.000 szt.) i „Mińsk”( 9200 szt.) z białoruskimi znakami akcyzy w samochodzie mieszkańca powiatu koszalińskiego. Kierowcę zatrzymano do rutynowej kontroli samochodowej.

Przy sprzedaży tych papierosów Skarb Państwa  straciłby prawie 100 tys. zł, z czego 67.717 zł z tytułu niezapłaconej akcyzy, 18.848 zł. z tytułu VAT i 5.200 zł z tytułu cła, które również nie zostało zapłacone. Towar zabezpieczono do dalszego postępowania karnego- skarbowego, które poprowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy.

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

Papierosy z białoruskimi znakami akcyzy w samochodzie mieszkańca naszego województwa Reviewed by on . Prawie 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów z Białorusi przewoził mieszkaniec z okolic Koszalina zatrzymany do kontroli drogowej. 7 sierpnia br. funkcjonariusz Prawie 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów z Białorusi przewoził mieszkaniec z okolic Koszalina zatrzymany do kontroli drogowej. 7 sierpnia br. funkcjonariusz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top