niedziela, 1 październik 2023, 16:41

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » V Regaty Sputnik Cup 2018
V Regaty Sputnik Cup 2018

V Regaty Sputnik Cup 2018

niedziela, 12 sierpnia 2018, 12:22 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, sport, turystyka

W dniach od 13 do 17 września 2018 roku odbędą się V Regaty SPUTNIK CUP. Żeglarze będą rywalizować na akwenie Morza Bałtyckiego na trasie Kamień Pomorski – Bornholm do duńskiego portu Nexo.

Regaty Sputnik Cup organizowane są przez Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski przy współudziale partnerów:  Mariny Kamień Pomorski, Gminy Kamień Pomorski, Portu Nexo, Firmy Bornpol i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Klasyfikacja jachtów będzie utworzona w grupach: ORC, KWR oraz OPEN. Klasy regatowe zostaną utworzone po zgłoszeniu się minimum trzech jachtów. Impreza zaliczana jest do Pucharu Bałtyku Południowego oraz do Pucharu Sezonu KWR i ORC.

Pierwsza odsłona regat zacznie się po przepłynięciu z Kamienia Pomorskiego do Dziwnowa. Stamtąd uczestnicy ruszą na trasę pierwszego wyścigu na Bornholm. Kolejny wyścig rozegrany zostanie na trasie z Nexo-Christianso-Nexo, a trzeci i ostatni wystartuje z Bornholmu do Dziwnowa. Regaty zostaną uznane za ważne, jeśli odbędzie się przynajmniej jeden wyścig. Rejestracja do regat potrwa do niedzieli 6 września poprzez stronę www.sputnikteam.pl i e-mail: mateusz@marinakamienpomorski.pl

Regaty Sputnik Cup od pięciu lat promują Marinę Kamień Pomorski jako wygodną bazę, z której wyruszają rejsy na malowniczą wyspę Bornholm, położoną niespełna siedemdziesiąt mil na północ od portu. Ze względu na tak korzystne położenie, duńska wyspa dostępna jest dla żeglarzy trzymających swoje jachty w Marinie Kamień Pomorski nawet w ramach weekendowego rejsu i w ramach właśnie takiej formy powstał pomysł regat, łączących sportową rywalizację z weekendowym żeglarstwem turystycznym i dobrą zabawą.

W tym roku w imprezie po raz pierwszy wystartuje jacht Sputnik III z kapitanem Mateuszem Stodulskim, który współtworzył koncepcję regat Sputnik Cup, ale ze względu na swój czteroletni rejs dookoła świata nigdy nie miał okazji wziąć w nich udziału. Poprzednie Sputniki wyruszały na Bornholm blisko czterdzieści razy, wyznaczając główny żeglarski szlak Mariny Kamień Pomorski. W ramach tegorocznej edycji regat wśród wielu atrakcyjnych nagród na zwycięzców czekać będą między innymi:

– roczny postój w Marinie Kamień Pomorski

– obraz „Regaty II” autorstwa Grażyny Stodulskiej

– markowe obuwie żeglarskie

– chemia jachtowa

 

Tekst: Mateusz Stodulski

Zdjęcia: Marek Wilczek i Sputnik Team

Kamień Pomorski 07.08.2018 r.

V Regaty Sputnik Cup 2018 Reviewed by on . W dniach od 13 do 17 września 2018 roku odbędą się V Regaty SPUTNIK CUP. Żeglarze będą rywalizować na akwenie Morza Bałtyckiego na trasie Kamień Pomorski - Born W dniach od 13 do 17 września 2018 roku odbędą się V Regaty SPUTNIK CUP. Żeglarze będą rywalizować na akwenie Morza Bałtyckiego na trasie Kamień Pomorski - Born Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top