czwartek, 1 grudzień 2022, 16:54

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » XXIV Festiwal Słowian i Wikingów, to już historia…
XXIV Festiwal Słowian i Wikingów, to już historia…

XXIV Festiwal Słowian i Wikingów, to już historia…

niedziela, 12 sierpnia 2018, 22:26 Kategoria: Gmina Wolin, historia, REGION, społeczeństwo

W miniony weekend, od 3 do 5 sierpnia, na maleńkiej Wyspie Ostrów (na rzece Dziwna), odbywał się 24. Festiwal Słowian i Wikingów. Zgromadził on ponad dwa tysiące wojów dosłownie z całej Europy. Podczas tej największej średniowiecznej imprezy, zaprezentowało się wielu rękodzielników i rzemieślników preferujących sztuki średniowieczne. Znakomita impreza, która przyciągnęła tysiące zainteresowanych i ciekawskich, chcących przybliżyć sobie obraz życia z tamtych czasów. Program jak co roku bogaty i urozmaicony, tak że każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć występów średniowiecznych  grup muzycznych, które prezentowały ten gatunek muzyki, który nadal cieszy się popularnością. Była także okazja, aby popływać po wodach Dziwny repliką średniowiecznej łodzi wikingów, jak również przyjrzeć się z bliska, indywidualnym walkom wojów. Oczywiście koniecznie trzeba było zwiedzić, średniowieczną wioskę i zajrzeć do poszczególnych  domostw. Tradycyjnie już dla tej imprezy naprzeciwko siebie stanęli do walki, Słowianie i Wikingowie. Łącznie na placu boju, w kurzu i spiekocie, zaprezentowało się kilkuset wojów.

Niepowtarzalna impreza, jedna z największych tego rodzaju w całej Europie, po raz kolejny zrobiła furorę przede wszystkim wśród wczasowiczów i turystów, którzy tak licznie przebywają na terenie naszego Wybrzeża Kamieńskiego. Niestety, nadal istnieje ten element imprezy, który każdego kierowcę przyprawia o zawrót głowy. Mianowicie rzecz dotyczy nadal nierozwiązanego, problemu parkowania samochodów, których przybywa coraz więcej.

Jedynymi co znaleźli czasowe i doraźne rozwiązanie tego tematu, i wzięli interes w swoje ręce to zaradni gospodarze, którzy udostępniali swoje przydomowe place czy podwórka po to, by dać miejsce na zaparkowanie auta. Należy mieć nadzieję, że organizatorzy wezmą sobie ten poważy problem do serca, choć zdajemy sobie sprawę że nie będzie to wcale takie łatwe, bo kolejny Festiwal Słowian i Wikingów już za rok.

XXIV Festiwal Słowian i Wikingów, to już historia… Reviewed by on . W miniony weekend, od 3 do 5 sierpnia, na maleńkiej Wyspie Ostrów (na rzece Dziwna), odbywał się 24. Festiwal Słowian i Wikingów. Zgromadził on ponad dwa tysiąc W miniony weekend, od 3 do 5 sierpnia, na maleńkiej Wyspie Ostrów (na rzece Dziwna), odbywał się 24. Festiwal Słowian i Wikingów. Zgromadził on ponad dwa tysiąc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top