niedziela, 1 październik 2023, 18:41

Strona główna » REGION » X Jubileuszowa Pielgrzymka Motocyklowa ” Od krzyża do krzyża”
X Jubileuszowa Pielgrzymka Motocyklowa ” Od krzyża do krzyża”

X Jubileuszowa Pielgrzymka Motocyklowa ” Od krzyża do krzyża”

wtorek, 14 sierpnia 2018, 08:51 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

Wczorajszego poranka 13 sierpnia wyruszyła z Pustkowa, Pielgrzymka Motocyklowa do Zakopanego, a dokładniej na Giewont. Pielgrzymom po mszy świętej, błogosławieństwa na drogę udzielił honorowy komandor ks.Wiesław Dyk. Udział w niej bierze 80 osób w różnym wieku, choć należy dodać że najmłodszy uczestnik ma skończone osiemnaście lat, a senior pielgrzym trochę ponad siedemdziesiąt.

Pochodzą z różnych stron Polski, ale w większości z naszego regionu. Ale jak dodaje komandor motocyklistów – ks.Piotr Kilian: mamy też gościa z Monachium. Droga długa ale wyzwania jak najbardziej szlachetne. każdy z pielgrzymów jedzie z własnymi intencjami i prośbami. Przed nimi do pokonania trasa ponad 2 000 km, przez Czechy i Słowację. Do celu  planują dotrzeć 15 sierpnia, by dnia następnego już pieszo wejść na Giewont, i osobiście dotknąć krzyża. z tegorocznym motto które brzmi ” Niepodległa Polska”. Gdy zapytałem jednego z motocyklistów czego im się życzy na drogę, odpowiedział krótko: Szczęść Boże na motorze.

X Jubileuszowa Pielgrzymka Motocyklowa ” Od krzyża do krzyża” Reviewed by on . Wczorajszego poranka 13 sierpnia wyruszyła z Pustkowa, Pielgrzymka Motocyklowa do Zakopanego, a dokładniej na Giewont. Pielgrzymom po mszy świętej, błogosławień Wczorajszego poranka 13 sierpnia wyruszyła z Pustkowa, Pielgrzymka Motocyklowa do Zakopanego, a dokładniej na Giewont. Pielgrzymom po mszy świętej, błogosławień Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top