piątek, 19 sierpień 2022, 07:50

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Niebezpieczne odpady samochodowe ujawnione podczas kontroli samochodu w Krajniku Dolnym
Niebezpieczne odpady samochodowe ujawnione podczas kontroli samochodu w Krajniku Dolnym

Niebezpieczne odpady samochodowe ujawnione podczas kontroli samochodu w Krajniku Dolnym

środa, 15 sierpnia 2018, 10:55 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Odcięte  części zawieszeń oraz nadwozi samochodów osobowych z kokpitem oraz silnikiem i jego osprzętem, w których ustalono obecność oleju próbowano wwieźć do Polski.

11 sierpnia br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania przewożący do Polski 5 sztuk odciętych części przednich nadwozi samochodów osobowych z kokpitami  oraz silnikami. Kontrolę przeprowadzono w Krajniku Dolnym. W trakcie oględzin towaru, na podstawie wskazania  miernika poziomu oleju silnikowego, ustalono obecność oleju w sprowadzanych silnikach. Zestaw transportowy nie był oznaczony tablicami wymaganymi przy przewozie odpadów. Kierujący pojazdem nie posiadał również wymaganych dokumentów w zakresie transgranicznego przemieszczania odpadów.

W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu na terytorium RP odpadów  skierowano wniosek o przeprowadzenie oceny towaru do  Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie. Wstępna opinia z WIOŚ potwierdza, że mamy do czynienia z odpadem niebezpiecznym z uwagi na obecność w tych częściach płynów eksploatacyjnych i akumulatorów. Natomiast pojazd osobowy z odciętym dachem został przez WIOŚ zaklasyfikowany jako odpad – pojazd zużyty lub nienadający się do użytku. Podkreślić należy, że dla tego pojazdu nie przedstawiono żadnych dokumentów umożliwiających jego rejestrację na terenie Polski. WIOŚ zalecił zabezpieczenie odpadów w sposób uniemożliwiający ewentualne wycieki płynów eksploatacyjnych.

Na tym etapie sporządzony zostanie wniosek do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, w celu uzyskania decyzji dot. dalszych losów odpadów nielegalnie przewożonych w transporcie międzynarodowym.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Niebezpieczne odpady samochodowe ujawnione podczas kontroli samochodu w Krajniku Dolnym Reviewed by on . Odcięte  części zawieszeń oraz nadwozi samochodów osobowych z kokpitem oraz silnikiem i jego osprzętem, w których ustalono obecność oleju próbowano wwieźć do Po Odcięte  części zawieszeń oraz nadwozi samochodów osobowych z kokpitem oraz silnikiem i jego osprzętem, w których ustalono obecność oleju próbowano wwieźć do Po Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top