czwartek, 1 grudzień 2022, 17:30

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński XXII Festyn Trzeźwości
Kamieński XXII Festyn Trzeźwości

Kamieński XXII Festyn Trzeźwości

poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 21:30 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, społeczeństwo

W minioną sobotę 18 sierpnia na kamieńskim amfiteatrze odbył się, XXII Festyn Trzeźwości, który został zorganizowany przez Kamieńskie Stowarzyszenie Trzeźwości – Klub Abstynenta „Opoka”. Na imprezę złożyło się kilka interesujących punktów programu, nawet dla tych najwybredniejszych, ale najważniejsze było to, by wszyscy bawili się wspólnie i jak najlepiej. Odbyły się między innymi zawody strzeleckie, biegi dla dzieci, a także liczne ciekawe gry i zabawy dla milusińskich. Należy również dodać że było także coś dla żołądka, czyli tradycyjna kiełbasa na gorąco, czy tradycyjna grochówka. Pogoda dopisała wyśmienicie, więc wszyscy mogli kosztować promieni słonecznych aż nadto. Podczas festynu wystąpili Jerzy Fiodorczuk i Radosław Holeczek, a na gitarze przygrywał i podśpiewywał równocześnie Edward Lubieniec z Sulechowa.

Jednocześnie dla uczestników festynu zorganizowano, bezpłatne zwiedzanie wystawy „Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.” – ekspozycji prezentowanych w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.  Po południu o godzinie 18 w kamieńskiej katedrze uczestnicy tegoż festynu zebrali się na wspólnej modlitwie. Wieczorem w sali siedziby Klubu, odbyła się ostatnia część imprezy, czyli zabawa taneczna, która zgromadziła wiele osób, lubiących się pokręcić na parkiecie w takty muzyki. Atmosfera była wesoła i jak najbardziej radosna. I nic dziwnego, że zakończyła się w późnych godzinach wieczornych.

Szefowa Klubu, Jolanta Dąbrowska, podkreśliła, że jak co roku trzeba było do tej imprezy przygotowywać się długo i mozolnie, aby wszystko udało się jak najlepiej, a uczestnicy się nie nudzili i byli zadowoleni. I jak się okazuje, organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Jednocześnie za naszym pośrednictwem pani Jolanta Dąbrowska pragnie podziękować wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu kolejnego Festynu Trzeźwości w Kamieniu Pomorskim. Niestety jedno co dało się zauważyć, to fakt że mieszkańcy naszego miasta jakoś się nie kwapili do udziału w festynie, dziwne tylko dlaczego, wszak impreza była otwarta dla wszystkich, a i jadło było gratisowe.

Kamieński XXII Festyn Trzeźwości Reviewed by on . W minioną sobotę 18 sierpnia na kamieńskim amfiteatrze odbył się, XXII Festyn Trzeźwości, który został zorganizowany przez Kamieńskie Stowarzyszenie Trzeźwości W minioną sobotę 18 sierpnia na kamieńskim amfiteatrze odbył się, XXII Festyn Trzeźwości, który został zorganizowany przez Kamieńskie Stowarzyszenie Trzeźwości Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top