sobota, 25 marzec 2023, 09:02

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » O kulturze arabskiej w bibliotece
O kulturze arabskiej w bibliotece

O kulturze arabskiej w bibliotece

poniedziałek, 10 września 2018, 20:24 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy na wieczór autorski z Tanyą Valko i promocję jej najnowszej powieści „Arabski syn” 18 września 2018 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. (wstęp wolny)

„Tanya Valko” to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez pięć lat mieszkała w Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie pozostawiła za sobą dyplomatyczne życie i w 2018 r. wróciła do Polski. Na jak długo – życie pokaże.

Pisarka jest bardzo dobrą obserwatorką życia codziennego oraz wydarzeń politycznych w krajach arabskich. W swoich książkach ukazuje kontrowersyjne sprawy dotyczące życia, obyczajów, kultury i mentalności. Odsłania europejskiemu czytelnikowi wiele tajemnic: hierarchię rodziny,  losy kobiety, która pada ofiarą gwałtu, a także opowiada, dlaczego arabska kobieta uchodzi za nieczystą i musi nosić abaję… Jest autorką książek o Libii: „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie” oraz „Sahara – ocean ciszy”. W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy „Arabska żona”, który okazał się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. Najnowsza część cyklu „Arabski syn” opowiada o niesamowitym bogactwie i władzy,  o ubóstwie i rozpaczy, o życiu na salonach i w obozie dla uchodźców.

Podczas spotkania Tanya Valko opowie o najnowszej powieści, a także swoich spostrzeżeniach dotyczących krajów arabskich. W trakcie wieczoru będzie można nabyć książki pisarki z autografem. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 

O kulturze arabskiej w bibliotece Reviewed by on . Zapraszamy na wieczór autorski z Tanyą Valko i promocję jej najnowszej powieści „Arabski syn” 18 września 2018 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Zapraszamy na wieczór autorski z Tanyą Valko i promocję jej najnowszej powieści „Arabski syn” 18 września 2018 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top