sobota, 23 wrzesień 2023, 02:18

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Regaty Pierogowe 2018 – podsumowanie
Regaty Pierogowe 2018 – podsumowanie

Regaty Pierogowe 2018 – podsumowanie

poniedziałek, 01 października 2018, 23:07 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

W sobotę 29 września na wodach Zalewu Kamieńskiego odbyły się podwórkowe regaty pierogowe, które na przestrzeni dziewięciu lat stały się stałym punktem kamieńskiego kalendarza żeglarskiego. Impreza ma charakter głównie rozrywkowy i została wykreowana przez kamieńskich żeglarzy w celu wydłużenia sezonu regatowego na naszym akwenie.

Geneza regat sięga września 2009 roku, kiedy to podczas jednego z koleżeńskich spotkań w Marinie Kamień Pomorski, koledzy Jacek Baryła, Mariusz Tetela, Maciek Magneski i Rysiu Krawczyk wraz z kilkoma innymi żeglarzami wpadli na pomysł zorganizowania zawodów na wesoło przy misce pierogów. Pomysł przyjął się od razu, czego dowodem jest doskonała frekwencja podczas tegorocznej edycji Regat Pierogowych, do których zgłosiło się 20 jachtów turystycznych podzielonych na trzy klasy:

– jachty do 6 m

– jachty od 6 m do 8 m

– jachty powyżej 8 m

Pomiędzy godziną 11:30 a 16:00 odbyły się dwa wyścigi na trasie wyznaczonej po głównych znakach nawigacyjnych Zalewu Kamieńskiego i dodatkowych bojkach rozprowadzających. W klasie jachtów do 6 m zwyciężył jacht Silke z Krystianem Dochem za sterem, w klasie do 8 m na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Obcy II i Dalia prowadzone prze Jerzego Pituchę i Adama Bąka, natomiast w klasie powyżej 8 m zwyciężył Robert Rayski na jachcie Hruby. Szczegółowe wyniki końcowe przedstawia załączona tabela.

Impreza miała charakter niekomercyjny i udało się ją zorganizować w oparciu o społeczne zaangażowanie żeglarzy. Sędziowaniem jak zwykle zajął się niezawodny Grzegorz Rzezak, a bezpieczeństwo na wodzie zabezpieczali wolontariusze z WOPR-u. Symboliczne wpisowe do regat wystarczyło z kolei na zorganizowanie wesołego zakończenia imprezy przy ognisku z obowiązkowymi pierogami z restauracji Herbowej z Golczewa i innymi smakołykami, o które zadbał Mariusz Tetela. Weteran Pierogowych Jacek Baryła zaskoczył wszystkich konkursem wiedzy na temat historii tej specyficznej imprezy.

Marina Kamień Pomorski i Jacht Klub Kamień Pomorski zatroszczyły się o puchary i niezbędny sprzęt. W planach jest jeszcze organizacja ostatnich regat sezonu o podobnym charakterze, czyli Regat Winogronowych, które odbędą się prawdopodobnie 20 października 2018 r.

Tekst: Mateusz Stodulski

Zdjęcia: Uczestnicy Regat Pierogowych

Regaty Pierogowe 2018 – podsumowanie Reviewed by on . W sobotę 29 września na wodach Zalewu Kamieńskiego odbyły się podwórkowe regaty pierogowe, które na przestrzeni dziewięciu lat stały się stałym punktem kamieńsk W sobotę 29 września na wodach Zalewu Kamieńskiego odbyły się podwórkowe regaty pierogowe, które na przestrzeni dziewięciu lat stały się stałym punktem kamieńsk Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top