niedziela, 1 październik 2023, 17:34

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Podzielmy się z nimi miłością…

Podzielmy się z nimi miłością…

sobota, 06 października 2018, 19:35 Kategoria: edukacja, Gmina Wolin, kultura i sztuka, społeczeństwo

Dnia 02.10.2018r. w OREW w Ostromicach obchodziliśmy Dzień Solidarności Osób z MPD.Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od lat. Mózgowe Porażenie Dziecięce statystycznie występuje u 2 na 1000 urodzonych dzieci, a na świecie obecnie jest ponad 17 milionów osób dotkniętych tą niepełnosprawnością. Kolorem symbolicznym jest kolor zielony.

Mózgowe porażenie dziecięce – jest zespołem różnorodnych objawów zaburzeń czynności ruchowych i napięcia mięśni, wywołanych uszkodzeniem mózgu lub nieprawidłowościami w jego rozwoju nabytymi przed urodzeniem, w okresie okołoporodowym lub po urodzeniu we wczesnym dzieciństwie. W wielu przypadkach przyczyny wywołujące uszkodzenie mózgu są nieznane.

Celem obchodów Dnia Solidarności osób z MPD jest zwrócenie uwagi na codzienność osób z MPD, burzenie stereotypów dotyczących mózgowego porażenia dziecięcego, uwrażliwienie na problemy osób z MPD… Warto przypomnieć, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa….

Podzielmy się z nimi miłością… Reviewed by on . Dnia 02.10.2018r. w OREW w Ostromicach obchodziliśmy Dzień Solidarności Osób z MPD.Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od l Dnia 02.10.2018r. w OREW w Ostromicach obchodziliśmy Dzień Solidarności Osób z MPD.Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od l Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top