środa, 1 grudzień 2021, 03:56

Strona główna » REGION » Dni zadumy i przemyśleń…
Dni zadumy i przemyśleń…

Dni zadumy i przemyśleń…

czwartek, 01 Listopad 2018, 17:15 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

Pierwszy i drugi listopada to niezwykłe dni  głębokiej Zadumy – „Śpieszmy się kochać ludzi, jak szybko odchodzą…”

Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy groby swoich bliskich, znajomych oraz tych, których mogiły są osamotnione, czasami zaniedbane. Stawiamy znicze, palimy lampki i popadamy w zadumę. To szczególny dzień nie tylko dla katolików, ale dla wszystkich, gdyż jest to dzień szacunku dla tych którzy odeszli w miejsce, gdzie kiedyś wszyscy się spotkamy.
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych obchodzimy 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym. W dniu tym modlimy się również za wszystkich zmarłych w intencji zbawienia dusz odbywających w czyśćcu pokutę.

Dni zadumy i przemyśleń… Reviewed by on . Pierwszy i drugi listopada to niezwykłe dni  głębokiej Zadumy - „Śpieszmy się kochać ludzi, jak szybko odchodzą…” Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się Pierwszy i drugi listopada to niezwykłe dni  głębokiej Zadumy - „Śpieszmy się kochać ludzi, jak szybko odchodzą…” Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top