czwartek, 1 czerwiec 2023, 10:21

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » O Sybirakach w MHZK. Spotkanie autorskie z Piotrem Słomskim
O Sybirakach w MHZK. Spotkanie autorskie z Piotrem Słomskim

O Sybirakach w MHZK. Spotkanie autorskie z Piotrem Słomskim

poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:11 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z nowogardzkim dziennikarzem i popularyzatorem historii Piotrem Słomskim, autorem wydanej niedawno książki „Do zobaczenia, kasztanku!”. Spotkanie odbędzie się w tę środę (21 bm.), o godzinie 17.00, w siedzibie MHZK przy ulicy Adama Mickiewicza 34.
Publikacja Piotra Słomskiego stanowi zapis jego rozmów z Sybirakami, którzy po powrocie z „nieludzkiej ziemi”, nie mogąc wrócić na rodzinne Kresy Wschodnie II RP, osiedlili się na Ziemi Nowogardzkiej. Bohaterowie książki mieszkają dziś, oprócz Nowogardu, w Gryfinie, Stargardzie, Szczecinie oraz Kamieniu Pomorskim, gdzie mieszka Pani Helena Rodziewicz, której losy zostały opisane w publikacji.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

O Sybirakach w MHZK. Spotkanie autorskie z Piotrem Słomskim Reviewed by on . Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z nowogardzkim dziennikarzem i popularyzatorem historii Piotrem Słomskim, autorem wydanej nie Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z nowogardzkim dziennikarzem i popularyzatorem historii Piotrem Słomskim, autorem wydanej nie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top