poniedziałek, 2 październik 2023, 06:30

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Prawie 2 kg sterydów w paczkach z Chin

Prawie 2 kg sterydów w paczkach z Chin

wtorek, 18 grudnia 2018, 22:54 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

1,9 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych, o szacowanej wartości ok. 190 tys. zł zatrzymano w paczkach z Chin.                                                                                   

Funkcjonariusze z CUDO (Oddziału Celnego w Szczecinie) Zachodniopomorskiego UCS, podczas kontroli przesyłek pocztowych ujawnili 1,9 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych, o szacowanej wartości ok. 190 tys. Anaboliki znajdowały się w dwóch paczkach skierowanych do mieszkańca i firmy województwa zachodniopomorskiego.

W pierwszym przypadku odbiorcą miał być mieszkaniec naszego regionu, dla którego paczka przyleciała, jak to zwykle bywa, z Chin. Dla uśpienia czujności funkcjonariuszy opisana była przez nadawcę jako skrzynka elektryczna o wartości 10 $. Druga paczka adresowana była do jednej z firm województwa i zawierać miała części do drukarki o wartości 16 $.

Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej przesyłkom i poddali je rewizji. Nie byli zdziwieni, widząc opakowania, które stają się już standardowym opakowaniem dla różnego rodzaju farmaceutyków i ich pochodnych sprowadzanych z tej części świata. Tym razem również były to kolorowe opakowania produktów spożywczych oraz woreczki strunowe i fiolki.

Standardowo pobrano próbki i przesłano je do zbadania przez Centralne Laboratorium Celno-Skarbowe. Otrzymane wyniki były jednoznaczne – w badanych próbkach znajdowały się sterydy anaboliczno-androgenne, które zdaniem laboratorium KAS, mogą naruszać przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne. Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją przekazano, właściwemu organowi w takich sprawach, czyli Policji. W kończącym się roku, funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS ujawnili w trakcie rewizji przesyłek pocztowych łącznie 6,4 kg tego specyfiku. Ich szacowana wartość na rynku, to prawie 640 tys. zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Prawie 2 kg sterydów w paczkach z Chin Reviewed by on . 1,9 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych, o szacowanej wartości ok. 190 tys. zł zatrzymano w paczkach z Chin.                                             1,9 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych, o szacowanej wartości ok. 190 tys. zł zatrzymano w paczkach z Chin.                                             Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top