piątek, 9 grudzień 2022, 13:26

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Wspomnień czar cz.VII

Wspomnień czar cz.VII

sobota, 26 stycznia 2019, 08:02 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, historia, kultura i sztuka

24 stycznia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wspomnień czar” o Międzyzdrojach.

Wieczory wspomnień o Międzyzdrojach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Przybyli na spotkanie goście dzielili się swoimi wspomnieniami sprzed lat oglądając zdjęcia na prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Monikę Jakubowską – starszego bibliotekarza. Dzięki fotografiom mogliśmy zobaczyć jak zmieniała się nasza miejscowość na przestrzeni lat, od końca XIX wieku, aż po czasy współczesne. Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się 21 września 2015 r. Rozmawialiśmy wtedy o dworcu kolejowym, molo, plaży i amfiteatrze. Podczas czwartkowego wieczoru ponownie wspominaliśmy te miejsca. Obejrzeliśmy również prezentację uzupełnioną o kolejne zdjęcia udostępnione przez mieszkańców i turystów.

Obecni na spotkaniu goście chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami. Opowiadali jak zapamiętali Międzyzdroje z dzieciństwa, o zmieniającej się architekturze oraz przygodach. Wszyscy bardzo miło wspominali „Sezam” na promenadzie, który otwierano 1 maja i sprzedawano pyszne sezamki, chałwę oraz czekoladę. Rozmawialiśmy o sztormach i sile tego żywiołu.  Wspominano także drewnianego Neptuna oraz wieloryba na promenadzie, przy których każdy miał zdjęcie.

Osoby zainteresowane historią naszego miasta zapraszamy do zapoznania się z dostępnym w bibliotece księgozbiorem, Kronikami Międzyzdrojów autorstwa Państwa Chmielowskich oraz innymi publikacjami.

Bibliotekarze

Wspomnień czar cz.VII Reviewed by on . 24 stycznia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wspomnień czar” o Międzyzdrojach. Wieczory wspomnie 24 stycznia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wspomnień czar” o Międzyzdrojach. Wieczory wspomnie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top