piątek, 1 grudzień 2023, 02:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Za nami sezon zasadniczy KALF-u

Za nami sezon zasadniczy KALF-u

środa, 30 stycznia 2019, 20:51 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

W niedzielę (27.01) rozegrano siódmą a zarazem ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego XX edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Ponieważ rozstrzygnięcia każdego ze spotkań decydowały o pozycji w końcowej tabeli i rozstawieniu w fazie play-off to zgromadzeni w kamieńskiej hali-widowiskowo sportowej kibice mogli zobaczyć bardzo zacięte, ale co warto podkreślić prowadzone w sportowej atmosferze spotkania. Tym razem obyło się bez zbędnych nerwów o czym może świadczyć tylko jedna żółta kartka podczas 120. minut gier.

Pierwsi na parkiet wyszli piłkarze Dynamitu Benice oraz Vocatusa Golczewo. Ponieważ obydwa zespoły przed spotkaniem miały po tyle oczek w ligowej tabeli zapowiadało się bardzo wyrównane starcie. Na boisku było jednak inaczej. Drużyna z Golczewa przystąpiła do starcia w swoim najsilniejszym składzie wzmocniona przede wszystkim Volodymyrem Pryshnivskyym, najlepszym strzelcem KALF-u, którego zabrakło w dwóch ostatnich kolejkach.

Mimo ambitnej postawy Dynamitu Vocatus zdominował to spotkanie a Volodymyr dołożył kolejne trzy trafienia do swojego dorobku. Golczewianie wygrali 4:1 i zapewnili sobie szóstą lokatę.
W kolejnym spotkaniu mieliśmy także powrót wielkiego nieobecnego w poprzedniej kolejce. Bartłomiej Wach był ojcem sukcesu Ekolu przeciwko Zrywowi Zamoście. Jego trzy trafienia dały wygraną 4:2 a piłkarze z Dziwnówka, choć mieli zapewnioną piątą lokatę, bez szans na poprawę swojej pozycji, nie kalkulowali i zagrali fair w stosunku do innych zespołów.

Rozstrzygnięcie w tym jak i poprzednim spotkaniu sprawiły, że poznaliśmy ostateczną klasyfikację w dolnej czwórce ligowej tabeli. Siódme miejsce zajął Dynamit, natomiast Zryw będzie musiał grać z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego – Mediciną, bowiem był gorszy w bezpośrednim starciu z drużyną z Benic.
Trzecie niedzielne starcie decydowało, kto zostanie wicemistrzem sezonu zasadniczego. Repro Service Pol. i Jack-Pol Przybiernów miały po tyle samo punktów, ale podobnie jak to miało miejsce w starciu między Dynamitem a Vocatusem nie odzwierciedlało to potencjału obydwu drużyn. Repro bardzo szybko objęło prowadzenie i ostatecznie m. in. po hattricku Mateusza Wróbla pewnie ograł rywali 5:2. Wynik tego pojedynku i późniejsze rozstrzygnięcie w meczu Medicina – Bosman sprawiło, że drużyna z Przybiernowa choć mogła poprawić swoją lokatę to pogorszyła ją. Natomiast Repro zapewniło sobie grę z Dynamitem.

Drużyna Karola Ptaka mając zapewnioną pierwszą lokatę mogła rozdawać karty, ale do pojedynku z Bosmanem Chomino przystąpiła jak najlepszą drużynę przystało czyli bez asekuracji. Dzięki temu można było zobaczyć chyba najciekawsze spotkanie tej kolejki. Więcej z gry miała Medicina, która tradycyjnie zagrała bardzo wysoko a gdy atakowała jej bramkarz Ireneusz Benedyczak stawał się piątym zawodnikiem z pola. Wielokrotni zwycięzcy KALF-u zagrali o zwycięstwo, chcąc zakończyć sezon zasadniczy z kompletem punktów.

Pierwsi jednak gola za sprawą bardzo ładnego uderzenia Patryka Jankowskiego zdobyli piłkarze z Chomina. Ponieważ tuż przed przerwą wyrównał Kamil Bogusz w drugiej połowie mieliśmy powtórkę z rozgrywki. Medicina atakowała, zakładała hokejowy zamek, natomiast Bosman groźnie kontratakował. Po jednej z akcji z własnej połowy zamiast do pustej bramki w słupek trafił Mateusz Sałuda. Zawodnik Bosmana zrehabilitował się jednak w następnej akcji, kiedy to w trudniejszej sytuacji pewnie pokonał Benedyczaka. Ponieważ Medicinie nie udało się już pokonać Mariusza Janieszewskiego to pierwsza porażka drużyny Karola Ptaka stała się faktem.

Tak więc stało się pewne, że w ostatnich dwóch parach w play-off Bosman zagra z Vocatusem Golczewo, natomiast Jack-Polowi przyjdzie się mierzyć z Ekolem Dziwnówek.

Wyniki VII kolejki Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu

Dynamit Benice – Vocatus Golczewo 1:4 (0:3)
bramki: Maksymilian Kalaszyński – Volodymyr Pryshnivskyy 3, Oskar Ruciński

KS Zryw Zamoście – Ekol Dziwnówek 2:4 (0:1)
bramki: Szymon Brzęczkowski, Slawomir Jambor – Bartłomiej Wach 3, Robert Stangrycki

Jack-Pol Przybiernów – Repro Service Pol. 2:5 (1:3)
bramki: Rafał Listkiewicz, Dawid Sandzewicz (br. samobójcza) – Mateusz Wróbel 3, Bartek Korzeniowski, Bartek Sasin
 
Bosman Chomino – Medicina 2:1 (1:1)
bramki: Patryk Jankowski, Mateusz Sałuda – Kamil Bogusz

Końcowa tabela sezonu zasadniczego XX edycji KALF

Pozycja Klub BZ BS RB Pkt.
1 Medicina 28 15 13 18
2 Repro Service Pol. 32 19 13 16
3 Bosman Chomino 22 15 7 13
4 Jack-Pol Przybiernów 27 21 6 13
5 Ekol Dziwnówek 21 21 0 10
6 Vocatus Golczewo 20 23 -3 6
7 Dynamit Benice 9 27 -18 3
8 KS Zryw Zamoście 14 32 -18 3

Pary 1/8 finału – niedziela (03.02)
14:00 Medicina – KS Zryw Zamoście
14:50 Repro Service Pol. – Dynamit Benice
15:40 Bosman Chomino – Vocatus Golczewo
16:30 Jack-Pol Przybiernów – Ekol Dziwnówek

Za nami sezon zasadniczy KALF-u Reviewed by on . W niedzielę (27.01) rozegrano siódmą a zarazem ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego XX edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Ponieważ rozstrzygnięcia każ W niedzielę (27.01) rozegrano siódmą a zarazem ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego XX edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Ponieważ rozstrzygnięcia każ Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top