środa, 6 grudzień 2023, 18:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » W STARYM KINIE – spotkanie ze Stanisławem Janickim
W STARYM KINIE – spotkanie ze Stanisławem Janickim

W STARYM KINIE – spotkanie ze Stanisławem Janickim

niedziela, 24 lutego 2019, 14:19 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zapraszają na spotkanie autorskie ze Stanisławem Janickim. Jeżeli chcecie spotkać się z prawdziwym dżentelmenem oraz poznać kulisy życia gwiazd międzywojennego kina, to talk-show ze Stanisławem Janickim jest właśnie dla Was! Spotkanie odbędzie się 6 marca 2019 r. (środa) o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach.

Stanisław Janicki – polski pisarz, dziennikarz i scenarzysta, krytyk filmowy i historyk kina, doktor nauk humanistycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1959–1970 pracował jako redaktor miesięcznika „Film”, w latach 1970–1974 miesięcznika „Kino”.Był autorem cyklicznego programu TVP pt. „W starym kinie”. Był to najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji (od 1967 do 1999). Jest autorem audycji pt. „Odeon Stanisława Janickiego” nadawanego w radiu RMF Classic.

Podczas wieczoru autorskiego w międzyzdrojskiej bibliotece, Pan Staszek, z wrodzoną charyzmą i gawędziarskim zacięciem, opowie nie tylko o dwudziestce najznamienitszych aktorów tamtego okresu, ale zaprezentuje także uznane marki i produkty, które przetrwały próbę czasu i których używamy do dziś.Będzie również o autobiograficznej książce pana Stanisława…Jednym słowem – będzie się działo!

Moderatorem spotkania będzie Dariusz Rekosz – autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas wieczoru będzie możliwość nabycia książek autorstwa Stanisława Janickiego, oczywiście z autografem i dedykacją. Serdecznie zapraszamy.

W STARYM KINIE – spotkanie ze Stanisławem Janickim Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zapraszają na spotkanie autorskie ze Stanisławem Janickim. Jeżeli ch Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zapraszają na spotkanie autorskie ze Stanisławem Janickim. Jeżeli ch Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top