środa, 6 grudzień 2023, 19:26

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Fałszywe maile – zawiadamiające o wszczęciu kontroli skarbowej
Fałszywe maile – zawiadamiające o wszczęciu kontroli skarbowej

Fałszywe maile – zawiadamiające o wszczęciu kontroli skarbowej

poniedziałek, 25 lutego 2019, 22:31 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION, społeczeństwo
 • Fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej z domeny @o2.pl i opatrzone podpisem „mgr Marian Jakubowski” otrzymują podatnicy woj. zachodniopomorskiego.
 • Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła zawiadomień o wszczęciu kontroli mailem. 

   

  Do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego zgłaszają się podatnicy zaniepokojeni otrzymanymi mailami z informacją o wszczęciu kontroli skarbowej.

  Fałszywe maile przyszły ze skrzynek pocztowych nie pochodzących z domeny Krajowej Administracji Skarbowej – @mf.gov.pl lecz  z domeny @o2.pl i opatrzone zostały podpisem Inspektor Kontroli, Urząd Skarbowy, mgr Marian Jakubowski, który nie jest pracownikiem zachodniopomorskiej KAS. W mailu nie ma również wskazanego konkretnego urzędu skarbowego, tylko ogólna nazwa „urząd skarbowy”. Zgłaszający podatnicy informują, że maile są pisane łamaną polszczyzną a do wiadomości załączone są załączniki, których podatnicy nie otwierali.

  Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że nie jest nadawcą wspomnianych maili. Są one najprawdopodobniej próbą wyłudzenia danych lub próbą zainfekowania komputera. Prosimy podatników o nieotwieranie załączników.

  Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik/link może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

  Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!

  Małgorzata Brzoza

  Rzecznik prasowy

  Izby Administracji Skarbowej

  w Szczecinie

Fałszywe maile – zawiadamiające o wszczęciu kontroli skarbowej Reviewed by on . Fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej z domeny @o2.pl i opatrzone podpisem „mgr Marian Jakubowski” otrzymują podatnicy woj. zachodniopomorskiego. Krajow Fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej z domeny @o2.pl i opatrzone podpisem „mgr Marian Jakubowski” otrzymują podatnicy woj. zachodniopomorskiego. Krajow Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top